Domácí

Bezohlední řidiči zneužívali na D1 záchranářskou uličku i odstavný pruh

Bezohlední řidiči zneužívali na D1 záchranářskou uličku i odstavný pruh
Zdroj: TN.cz

Někteří řidiči si stále pletou záchranářskou uličku a odstavný pruh s normálními pruhy a bezohledně předjíždí řidiče, kteří čekají v koloně. Výjimkou nebyla ani neděle, kdy na 138. kilometru dálnice D1 osobní auta i kamiony odmítaly čekat a projížděly kolonou.

V případě nehody jde mnohdy o každou vteřinu, která může rozhodnout mezi životem a smrtí. Záchranáři, hasiči a policisté přitom velmi často čekají v kolonách, protože jim někteří řidiči blokují záchranářskou uličku. Mohou špatně stát, někteří naopak zneužívají správné chování ostatních a kolonu předjíždějí.

Výjimkou nebyla ani neděle. Před zúžením se na 138. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu vytvořila kolona vozidel, někteří řidiči vzorně po dojetí ostatních zařadili svá auta ke krajnici a čekali.

Bohužel se našli tací, kterým se čekat nechtělo. Jen během deseti minut zneužilo záchranářskou uličku či odstavný pruh několik řidičů, kteří tak v případě nehody mohli ohrozit životy ostatních.

Související obsah

Když se navíc někdo pokusil projíždějící řidiče zablokovat, začali šoféři troubit, dokud jim opět nebyla uvolněna cesta.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události