Krádež auta

Dvě auta se stejnou espézetkou? Není to omyl, ale tajný trik zlodějů!

Dvě auta se stejnou espézetkou? Není to omyl, ale tajný trik zlodějů!
Zdroj: Adem Altay

Jdete po ulici a na parkovišti vidíte vlastní auto. Stejný model, stejný lak, stejná registrační značka. Všechno sedí. Až na to, že tohle auto vůbec není vaše.

Zvláštní trik zlodějů odhalil před časem taxikář Adem Altay z německého Kolína nad Rýnem. O ničem podobném neměl ani tušení, až do chvíle, než mu známý volal, že ve městě viděl Ademův vůz. Nejspíš si myslel, že je kamarád někde poblíž.

Jenomže Adem v okolí nebyl. A nemohl tam být ani jeho černý Volkswagen Polo. Kamarád se však dušoval, že vidí stejné auto s naprosto stejnou espézetkou.

Adem se vydal na místo a pořídil fotografii, kterou vidíte v úvodu článku. Na trávníku stojí jeho auto, za ním na parkovišti vykukuje jiné černé Polo. Registrační značky se skutečně shodují.

Související obsah

Muž byl v šoku. Nejdřív si myslel, že jde o chybu úředníků, kteří vydali dvě stejné značky. Ale nebyla by to moc velká náhoda, že se espézetka navíc objevila na stejném autě?

Taxikář proto zavolal policii. A zjistil, že “identitu” jeho volkswagenu si vypůjčili zloději.

Jde o poměrně jednoduchý a přitom účinný trik, jak alespoň na čas zakrýt trestnou činnost. Zloději si vyhlédnou auto, které chtějí ukrást, a pak ještě jedno stejného typu i barvy. To první odcizí a opatří ho falešnou registrační značkou “opsanou” z druhého vozu.

Kradené auto tak za jízdy snadno ošálí policejní hlídky i kamerové systémy, které už v mnohých městech umí automaticky identifikovat kradená auta podle registrační značky a upozornit na ně policii.

Související obsah

“Naklonovaný” vůz mohou zloději díky triku s espézetkou zvesela využívat k další trestné činnosti.

Podle německé policie se dá před podfukem jen těžko bránit a navíc je jen složitě odhalitelný. I proto ho zloději využívají stále častěji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události