Domácí

Policie dostane "nezastavitelného dinosaura"! Projede i těžký terén

Policie rozšíří flotilu svých aut o další kousky. Tentokrát by měli policisté dostat auta, která by si měla poradit s jízdou i ve velmi těžkém terénu. Půjde celkem o padesát vozů Toyota Lend Cruiser.

Policie dostane velmi výkonný off-road, který ještě nikdy neměla. Mezi motoristy má přezdívku "nezastavitelný dinosaurus". Žebřinový rám, kterým je vybaven, dokládá, že vůz je konstruován tak, aby vydržel to nejhrubější zacházení.

A to také určuje, kam s ním policie počítá. "V první vlně policie objedná 28 kusů těchto aut pro cizineckou policii. Sloužit budou na ochranu vnitřních hranic našeho státu. Zatím se neví, kam auta budou přidělena," vysvětlila Lenka Sikorová, mluvčí Policejního prezidia ČR.

Policie jich chce do roku 2021 nakoupit padesát a zaplatí za ně necelých 70 milionů korun. V sousedním Německu tato auta už policisté používají a v terénu se jim velmi osvědčila.

Související obsah

Podle smlouvy má dodat Toyota model ve výbavě s dieselovým motorem o obsahu téměř 3 litry a výkonem 130 kW. Převodovka bude automatická s terénní redukcí, vůz bude v takzvané policejní výbavě. To není vše. Policisté a hasiči by měli letos dostat přes 2000 dalších aut. Pro prvosledové hlídky, které zajišťují rychlý zásah na místě činu, pro dopravní policii a pro další uniformované policisty.

Vozy dodá automobilka Škoda Auto, která se jako jediná přihlásila do tendru vypsaného letos poté, co větší výběrové řízení na policejní auta za dvě a čtvrt miliardy korun zrušil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Na vozidla má letos ministerstvo vnitra připravenu téměř miliardu korun.

reg/Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události