Nebezpečné předjíždění

Nebezpečné předjíždění: Sanitka jela přes plnou čáru před horizontem!

Více než tisíc nehod ročně má na svědomí nesprávné předjíždění, loni kvůli tomu zahynulo skoro dvacet lidí. A nyní jsou tu další dva případy. V jednom případě šlo dokonce o řidiče převozní sanitky.

Vteřiny před nehodou. Chrudim. Plná čára. A pak to přijde. Nezůstal ani milimetr volného místa. Zrcátko se koulí po silnici, řidič osobního auta ale kolizi ustojí a od nehody ujede. Kamion zastavit musí, je totiž poškozený.

"Škoda byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun," říká policejní mluvčí Dita Holečková. K čelnímu střetu nechybělo moc. Život řidiči osobáku podle policie zachránily oba šoféři kamionů, kteří poslali mnohem těžší vozidla ke krajnici.

Za podobnou "frajeřinku" přitom hrozí pokuta až deset tisíc, zákaz řízení až na rok a sedm bodů navrch.

Související obsah

 

Řidiče policie zatím nemá a stejné je to i u jiného nebezpečného předjíždění. V hlavní roli zatím neznámý řidič převozní sanitky. Incident se odehrál na hlavním tahu z Jihlavy na Znojmo. U Stonařova na Jihlavsku.

Sanitní vůz předjížděl přes plnou čáru a před horizontem. Výrazně mu pomohlo, že ostatní řidiči o něm věděli a začali brzdit.

Čelní střety za sebou zanechávají mrtvé i zraněné. Jednu nehodu natočili strážníci na Pardubicku. Řidič v protisměru měl předjíždět kamion a už se nezařadil.

Klimatické podmínky se navíc v následujících týdnech budou zhoršovat. Dřív se bude stmívat, očekávají se mlhy, mokré i namrzlé vozovky. A pozor i na spadané listí. I na něm rychlá a agresivní jízda končívá smykem.

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události