Mercedes

500 koní a nešikovné ruce. Frajírek rozmlátil luxusní mercedes o strom!

500 koní a nešikovné ruce. Frajírek rozmlátil luxusní mercedes o strom!
Zdroj: YouTube / CarSpotterQVS

Zdánlivě nevinná zatáčka uprostřed města, frajeřina nezkušeného řidiče a alej stromů na středovém pásu. Výsledkem tohoto mixu je rozmlácený luxusní Mercedes-AMG C63 S, jehož cena se pohybuje vysoko přes milion korun.

Milovníci silných strojů měli před týdnem dostaveníčko v nizozemském Rotterdamu během tradiční přehlídky “vytuněných” vozů s názvem 100% Auto Live. A řada z nich předváděla svoje káry i v okolí haly Ahoy, kde se akce konala.

Majitel černého Mercedesu AMG C63 S na akci ale nebude vzpomínat v dobrém.

Mercedes-AMG C63 ve verzi S má pod kapotou osmiválec o výkonu přes 500 koní. Je to oblíbená zadokolka, která umí dopřát hodně vzrušení i zábavy za volantem. Ale vyžaduje to zručného a zkušeného šoféra.

Záběry, které na YouTube zveřejnil kanál CarSpotterQVS ukazují, že tentokrát se frajeřina nepovedla. Řidič chtěl nejspíš ukázat přihlížejícím v ulicích, jak umí driftovat. Jenomže nevinnou zatáčku nezvládl ani v nízké rychlosti.

Neudržel stroj s pohonem zadní nápravy pod kontrolou a luxusní vůz skončil bokem ve stromu. Šoférovi ani spolujezdci se nic nestalo, ale pravý bok Mercedesu dostal hodně zabrat. Účet za opravu bude nepochybně tučný.

Související obsah

O AMG C63 přišla v posledních dnech ještě jedna smutná zpráva. Koncern Daimler se rozhodl obětovat jeho osmiválec v boji s emisními limity. Od roku 2021 tak z vozu bude čtyřválcový hybrid.

Automobilka přesto slibuje, že i nová verze bude silná, rychlá a zábavná. Soustava slabšího zážehového dvoulitru M139 (421 koní) podpořená elektromotorem si má dohromady udržet výkon nad 500 koní. Auto by mělo být také o 50 kilo lehčí.

Související obsah

Uvidíme, jak to bude s pokusy o driftování. Nová generace už nebude zadokolka, ale bude mít pohon všech kol. Na druhou stranu by mohla dostat režim Drift podobně jako Mercedes-AMG E63.

Nejspíš tak ještě pár podobných videí přibyde…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události