Bystřice pod Hostýnem

Město chtělo opravit parkoviště, část je bez asfaltu kvůli opuštěnému vraku

Nezvykle opraveným parkovištěm se mohou pochlubit v Bystřici pod Hostýnem. Téměř všude je nový asfalt, až na místo, kde už měsíce stojí auto. Odtáhnout ho ale radnice prý nemůže.

Výzvu radnice k dočasnému uvolnění místa uposlechli všichni. Až na jednoho šoféra, který už několik let žije v ubytovně 50 kilometrů od Bystřice pod Hostýnem.


"Zjistili jsme, že tady stojí dvě auta, která nereagují na výzvy o přeparkování v rámci této investice. Jedno se podařilo vyřešit, druhé ne, a tak máme tady nedodělané jedno místo, auto tady stále stojí, vlastník nereaguje," řekl bystřický starosta Zdeněk Pánek (STAN).


Podle právníků by neměl být pro radnici problém auto dostat pryč. "Vozidlo, které porušuje tento zákaz, může odstranit, nicméně je potřeba dbát na to, že to vozidlo nesmí poškodit," vysvětlil advokát Miloslav Jančík.

 

Související obsah


Jenže tak jednoduché to není. Odstavené vozidlo nejde ani dočasně přemístit. Odtahovka by ho prý v tomto stísněném prostoru nenaložila.


"Za vrak je považované vozidlo, které postrádá nějaké podstatné části nebo bylo těžce havarováno, nestačí například utržený stěrač, propíchnutá pneumatika nebo rozbitý světlomet," doplnil Jančík.


Nikdo na radnici už nevěří, že si majitel auto odveze. Případ řeší její dopravně správní odbor. A dělníci snad jednoho dne práce na parkovišti dokončí.
 

Zdeněk Čík, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události