Domácí

Německý řidič vybržďoval a způsobil nehodu! Dostal směšnou pokutu

Další případ nebezpečného vybržďování řešila policie na dálnici D7 u Loun na severu Čech. Německý řidič tam bránil v průjezdu českému, až se stala nehoda, kterou policie vyřešila dvoutisícovou pokutou. Zatímco v Německu by za takové jednání hrozilo i zabavení vozidla, v Česku až tak vysoké sankce nehrozí. Ale to by se mohlo brzy změnit.

Celý incident se stal na dálnici D7 mezi Prahou a Chomutovem. Není jasné, co incidentu předcházelo, ze záznamu je ale jasně poznat, že německý řidič nechce nechat auto za sebou předjet.

Skončilo to poškozeným nárazníkem, škoda na autě je pět tisíc. Řidič německého auta dostal dva tisíce pokuty. Podle autora záznamu se pak jen usmál a odjel.

Podobné jednání by v Německu mohlo být definováno už jako trestný čin. Agresivitu za volantem tam tvrdě postihují a řidič by mohl jít za mříže nebo by mu úřady mohly zabavit auto.

 

Související obsah

 V Česku jde o přestupek se sazbou právě do dvou tisíc. A dopravní policie to chce změnit. Naposledy se silniční zákon měnil před 13 lety. "Poslední větší legislativní úprava vychází z roku 2006, kdy byl zaveden bodový systém. Je v návrhu celá řada jiných sankcí," sdělil ředitel Ředitelství služby dopravní policie Jiří Zlý.

Agresivní chování by se i u nás mělo zavést jako trestný čin. A zvyšovat se mají také pokuty, které by se těm německým měly přiblížit.

Martin Kočárek / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události