Zahraničí

Unikání výstava aut. Od Benzu z roku 1888 po futuristický Pop.Up Next

Hvězdou expozice, která čítá patnáct exponátů, bude spolu s dalšími první automobil na světě, který poháněl spalovací motor. Jedná se o vůz značky Benz Patent Motorwagen vyrobený v roce 1888.

Německý Motorwagen, americký Mustang nebo Pontiac. To vše mohou návštěvníci vidět na výstavě londýnského muzea věnované historii automobilů.

Součástí výstavy je kromě auta značky Benz Patent Motorwagen, obecně považovaného za první automobil na světě se spalovacím motorem, i Ford Model T z roku 1926. Automobilu se za pouhý rok vyrobilo přes 15 milionů kusů.

 

Související obsah

"Fordův světoznámý model T vyráběla firma původně pouze v černé barvě, protože to byla levná a nejrychleji schnoucí barva. Je zajímavé, že černá se stala do jisté míry symbolem stylovosti u aut a její vliv začal pronikat i do designu v dalších odvětvích," uvedl k výstavě asistent kurátora muzea.

Podle kurátora výstavy Brendona Cormiera automobilový průmysl roste neuvěřitelnou rychlostí, proto je důležité si připomínat, jak se tento druh dopravního prostředku vyvíjel. Nacházíme se prý ve zlomovém bodě, kdy lidé přemýšlí o budoucnosti automobilismu.

 

Související obsah

Zvláštností výstavy je i futuristický automobil Pop.Up Next, odhalený minulý rok. Auto může létat, je elektrické a lze si ho zarezervovat pomocí smartphonu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události