Za volantem

Řidiči nevěřili vlastním očím. Po dálnici u Prahy si to "hasil" vozíčkář!

Velmi překvapení museli být řidiči, kteří tento týden jeli po D1. Nedaleko Čestlic u Prahy palubní kamera jednoho z profesionálních šoférů natočila po dálnici jedoucího vozíčkáře. Případem se už zabývá policie, která tvrdí, že jde jednoznačně o hazard se životem.

Jak se říká, řidič, ten tvrdej chleba má, a na dálnici musí počítat se vším. "To byl pro mě úplně šok. Vidím před sebou červená světýlka, vypadalo to jako svíčky," popsal řidič kamionu.


Svíčky to nebyly. Šofér vozíčkáře minul v 80kilometrové rychlosti. "Invalidní vozík po dálničním tělese jsem neviděl za svou kariéru," prohlásil dopravní policista Petr Hajdů.


Byla tma a pršelo. Větší hazard už člověk na elektrickém vozíku nemohl předvést. Člověk pohybující se na invalidním vozíku je brán jako chodec. A ten na dálnici nemá co dělat.

 

Související obsah


Vozíčkáři hrozí dvoutisícová pokuta. Otázkou zůstává, kam chtěl dojet a proč se na dálnici vydal. Dojezd těchto strojů na elektřinu je totiž jen zhruba dvacet kilometrů. Tentokrát to dopadlo dobře, nikomu se nic nestalo.


Na dálnici se občas dějí velmi nebezpečné věci. Na D11 jel třeba pomalý kombajn, který pro svého otce zemědělce koupil muž v Polsku a cestoval s ním až ke Znojmu. Podle policie vozidlo nebylo navíc pojištěné. Řidič přišel o papíry.

 

Související obsah


"Kolem celého Hradce byly uzavírky nad 7,5 tuny, z města mě vyhodili, že jsem se nevešel pod troleje, a najednou jsem se ocitl na té dálnici," vysvětloval řidič kombajnu.


A občas se předvedou i sami policisté. Před lety na D8 se posádka služebního auta za jízdy snažila zachytit popruh, který vlál za dodávkou se členy pořádkové jednotky. Nepřipoutaný policista se celým tělem nebezpečně vykláněl z auta, až mu nakonec vypadl služební odznak.
 

Petr Brzek, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události