Volkswagen

VW Caddy se v nové generaci výrazně změní. Z pracanta má být sportovec

VW Caddy se v nové generaci výrazně změní. Z pracanta má být sportovec
Zdroj: Volkswagen Užitkové vozy

Volkswagen chystá na únor premiéru nové generace modelu Caddy. První skici naznačují, že změn bude víc než dost.

Nová generace VW Caddy bude zcela odlišná, a přesto uspokojí všechny známé požadavky, slibuje značka Volkswagen Užitkové vozy. Nový Caddy má být dynamický, sebevědomý, sportovní, a přitom pořád hlavně praktický automobil.

Německý výrobce s ním chce i přes množství plánovaných změn udržet významnou pozici v segmentu A městských užitkových vozů i rodinných MPV pro soukromé použití. Zároveň sází na to, že nový Caddy bude zajímavou alternativou pro ještě širší okruh sportovců a zákazníků s aktivním životním stylem.


První skici z raných fází vývoje skříňové varianty Cargo prozrazuje možné pojetí designu. “Všechno bude jiné, ale i nadále s velkým objemem nákladového prostoru a mimořádnou variabilitou,” komentuje obrázky německá automobilka.

Související obsah

Změny designu mají dodat užitkovému autu sportovní charakter. Tak třeba mírně klesající linie střechy nebo výrazně tvarované, velké boční plochy, větší kola a uzavřeně působící příď s LED světlomety, užší maskou chladiče a větším logem.

Studie ukazuje i větší zadní okno, které bude výrazným prvkem osobní verze. Okno budou lemovat vertikálně uspořádaná štíhlá LED světla na zádi. Užitkové varianty nového modelu Caddy budou mít v závislosti na přání zákazníka zadní výklopné dveře bez okna nebo osvědčené křídlové dveře. 


Volkswagen Užitkové vozy uvede nové modely Caddy a Caddy Cargo na trh během příštího roku.

Volkswagen Užitkové vozy je jako samostatná značka v rámci koncernu zodpovědná za vývoj, výrobu a prodej lehkých užitkových vozů, kromě modelu Cadyy vyrábí modelové řady Transporter, Crafter a Amarok. Zároveň je vůdčí značkou pro autonomní jízdu a poskytování mobility a přepravy jako služby (MaaS – Mobility as a Service; TaaS – Transport as a Service), takže vyvíjí vozidla ke speciálním účelům, takzvaná SPV (Special Purpose Vehicles), například robotické vozy taxislužby nebo robotické lehké užitkové vozy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události