Zahraničí

Český kamioňák hazardér míří k pasovskému odvolacímu soudu

Případ nebezpečného předjíždění českého šoféra kamionu u německého města Freyung bude projednávat krajský soud v Pasově. Řidič Jaroslav Novotný se totiž proti rozhodnutí okresního soudu odvolal. Ten ho v polovině prosince poslal na dva a čtvrt roku do vězení.

Manévr, který mohl stát životy mnoha lidí. Řidič Jaroslav Novotný u německého Freyungu riskantně předjížděl své kolegy. Ohrozil při tom protijedoucí školní autobus i několik osobních aut. Okresní soud v Pasově mu za ohrožení silničního provozu uložil nepodmíněný trest na 2 roky a 3 měsíce.

"Soudce se rozhodl na základě svědectví a videa. Soud přihlédl také k tomu, že už byl za podobné chování na silnici několikrát odsouzen," řekl mluvčí okresního soudu v Pasově Maximilian Kitzbichler.

Související obsah

Kromě nepodmíněného trestu dostal Novotný také čtyřletý zákaz řízení. Rozsudek nebyl pravomocný a kamioňák se rozhodl proti verdiktu odvolat.

"Jako profesionální řidič najezdí mnohem více kilometrů a pravděpodobnost, že se do takové situace dostane, je mnohem vyšší než pro běžného řidiče," řekl obhájce Bruno Fuhs.

Související obsah

Případ tak nyní míří ke krajskému soudu v Pasově. Termín hlavního líčení zatím není stanovený. Proběhnout by mělo zřejmě v první polovině letošního roku. Není vyloučeno, že odvoláním si Novotný přitíží. Za ohrožení silničního provozu může skončit za mřížemi až na 4 roky. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události