Domácí

Česko má netradiční rekord, muž sjezdil v traktoru téměř celou Evropu

Česká republika má nového rekordmana. Ten na více než 60 let starém traktoru sjezdil téměř celou Evropu. V Pelhřimově byl zapsán do české knihy rekordů.

Auto Martin Havelka ze Škrdlovic na Žďársku nepotřebuje. Kamkoli ho totiž doveze jeho 65 let starý unikátní historický traktor Z 25. Jezdí s ním i na dovolené. Vyrazil i do Skandinávie.

"Co se týče toho Švédska, to bylo nějakých 3080 km a trvalo ty nějaké tři týdny," popsal Havelka. "U nás dovolené nejsou, jsou to spíš expedice," vysvětlila manželka Lenka Myšková.

S traktorem Havelka vyjel na nejvýše položenou evropskou silnici v rakouských Alpách, je 2571 metrů nad mořem. To nikdo jiný z Česka nedokázal.

"Martin Havelka je zapsán do české knihy rekordu," sdělil prezident muzea rekordů v Pelhřimově Miroslav Marek.

Související obsah

Spotřeba 15 litrů na sto kilometrů. Nejvyšší rychlost 36 kilometrů v hodině. V létě na vás paří slunce. Před deštěm ani mrazem v zimě vás nic neochrání. "Tohle nemá posilovač ničeho," popsal Havelka. A tak je řízení tohoto traktoru, jako kdybyste byli v pojízdné posilovně. Nic jednoduchého.

Hned z Pelhřimova vyrazil pan Havelka na svém historickém traktoru do Brna na cestovatelský veletrh. Stihnout to musí do čtvrtka.
 

David Pik / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události