Policie ČR

Policie pořídila nová auta na leasing. Poznat půjdou podle jediného detailu

Policie pořídila nová auta na leasing. Poznat půjdou podle jediného detailu
Zdroj: Škoda Storyboard

Policie přebírá 500 nových škodovek. No, nových… jde o Octavie dobíhající třetí generace. Sloužit budou v civilním provedení a policisté je nakoupili na leasing.

Policie České republiky převzala po celé republice 500 vozů Škoda Octavia v “tajném” civilním provedení. Prvních 37 aut přebíral ve středu ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jan Švejdar přímo v mladé Boleslavi, zbylé vozy policii předávají autorizovaní prodejci značky po celé České republice.

Jde o Octavie ve výbavovém stupni Ambition s benzínovým motorem 1,5 TSI o výkonu 110 kW a automatickou převodovkou DSG.

Vozy budou téměř k nerozeznání od běžných oktávek, které se pohybují po českých silnicích. Od standardního provedení je odlišuje jediný detail - ztmavená skla vzadu.

Nové škodovky ale nebudou sloužit u dopravní policie, ministerstvo je pořídilo pro civilní úseky, převážně pro kriminální službu a vyšetřování. Celkem za ně zaplatí 191 milionů korun.

Související obsah

Vůbec poprvé přitom využilo operativní leasing, splácet za každé auto bude zhruba 8.000 korun měsíčně po dobu čtyř let. “Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to efektivní řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti,“ komentoval to ministr vnitra Jan Hamáček. Každé auto má limit 20.000 najetých kilometrů za rok.

“Financování operativním leasingem je oblíbené nejen u velkých firem, ale jejich výhod stále častěji využívá i veřejná správa. Jsme rádi, že aktuálního trendu využila i Policie České republiky a pořídila si vůbec první flotilu vozidel financovanou formou operativního leasingu,“doplnil jednatel společnosti ŠkoFIN Vratislav Strašil.

Související obsah

Škodovka spolu se ŠkoFINem vyhrály tendr na civilní policejní vozy vloni v září. Mladoboleslavská automobilka tak od roku 1993 dodala českým policistům víc než 18 tisíc vozů nejrůznějších modelů a specifikací. Ať už speciálně upravené podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení.

Další Octavie bude policie přebírat postupně v rámci rozsáhlé obměny vozového parku. V první vlně jde o celkem 865 označených policejních Octavií Combi s dvoulitrovým motorem TSI o výkonu 140 kW s automatem a pohonem všech kol.

Související obsah

Škodovky slouží policii také v jiných zemích, například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Belgii, Velké Británii, Izraeli nebo v Portugalsku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události