Domácí

Jihomoravští policisté mají nová auta, dostali i elektromobily

Jihomoravští policisté si ve čtvrtek převzali nové služební vozy. V kraji teď bude jezdit 47 nových aut pro prvosledové hlídky a pořádkovou službu. Policejní flotilu rozšířilo i šest elektromobilů, které zatím v kraji chyběly.

"Přeji vám, aby se vám s těmi vozy jezdilo dobře, abyste se cítili komfortněji než v těch starších a abyste se z každého služebního zásahu vrátili ve zdraví domů," uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

I policie ví, že budoucnost patří elektromobilům. Doposud brázdil jižní Moravu jediný. "Má vyšší dojezd, tady je zhruba dojezd 380 km s tím, že ta vozidla jsou v jakémsi pilotním ověření," uvedl ředitel Krajského ředitelství Policie ČR Jihomoravského kraje Leoš Tržil.

"Tady na jižní Moravě budou používány jako standardní služební auta policie," doplnil Hamáček. Většina jich zůstane na městském ředitelství v Brně, kde je bude využívat například kriminálka.

Do konce roku by takových elektromobilů měla mít jihomoravská policie celkem 18. Kromě elektromobilů si jihomoravští policisté převzali další auta.

Související obsah

"Jsou to vozy Škoda Octavia kombi, motorizace je beznzínová dvoulitr, výkon 140 kw, pohon 4x4," uvedl Hamáček. Vše je zařízeno tak, že auta mohou okamžitě do služby.
 

Věra Müllerová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události