Hyundai

Copak se to tu schovává? Hyundai testuje u Ostravy tajnou novinku!

Na dálnici D1 u Ostravy se prohání novinka od Hyundai skrytá v kamufláži. Poznáte, co se to chystá? Vypadá to na i30 ve sportovním stylu!

Korejská automobilka chystá na letošní rok hned devět novinek. V Turecku právě startuje výroba nové generace nejmenšího modelu i10, která půjde na evropském trhu do prodeje začátkem února.

Kompaktní městské autíčko má vyrůst, Hyundai slibuje mnoho prvků výbavy, které nejsou v automobilu této velikosti vůbec obvyklé. ”Naši zákazníci vyjádřili své požadavky a my jsme jim naslouchali. Se zcela novým modelem i10 poskytujeme nejlepší konektivitu a bezpečnostní výbavu v segmentu A a ještě odvážnější, dynamičtější design – bez kompromisů z hlediska prostornosti nebo zavazadlového prostoru – a to vše za dostupnou cenu,“ prohlašuje viceprezident společnosti Hyundai Motor Europe Andreas-Christoph Hofmann.

Vyjet by měla i populární i20 v nové generaci a také nové SUV Tucson, který se vyrábí v Nošovicích.

Související obsah

V okolí továrny se však prohání jiná novinka! Zatím je v testu a tak jezdí částečně zakrytá v kamufláži, ale podle fotek pořízených naším pozorným čtenářem na dálnici D1 u Ostravy se dá ledacos rozklíčovat.

Mělo by jít o Hyundai i30 N Line. Tedy nikoliv o nejostřejší “enko”, ale o klasickou verzi s běžným motorem laděnou některými detaily do sportovního stylu.

Hyundai i30 se v Nošovicích vyrábí už jedenáctým rokem. Aktuální generace je na trhu od roku 2017, letos by ji měl čekat facelift. Špionské snímky z D1 zachycují testovací předprodukční verzi, ta finální bude nejspíš vypadat ještě o trochu jinak.

Související obsah

Korejská automobilka Hyundai chce i letos atakovat v Česku metu 20.000 prodaných vozů. Přispět by k tomu měly i nové verze současných modelů a rozšiřování nabídky elektromotorů - ať už v plně “bateriových” vozech nebo v hybridních a plug-in hybridních provedeních.

Ale pozor, objeví se i novinky z velmi úspěšné sportovní divize “N”. Na naladění do vysokého výkonu čeká model i20, který už sbírá vavříny v rallye sportu. Navázat by měl na hothatch i30 N, který se hodně povedl. Pro i20 se podle spekulací chystá přeplňovaný čtyřválec 1.6 T-GDI s výkonem kolem 200 koní.

Související obsah

Zatím posledním počinem sportovní divize je i30 Project C, limitovaná vrcholná varianta Hyundai i30 N. Vypadá úžasně! Vznikne jich jen zhruba 600 kusů, pod kapotou bude mít stejně jako “enko” dvoulitr T-GDI, ale je o 50 kilo lehčí. Má také nižší podvozek, těžiště a další úpravy. Spolu s výkonem 270 koní to z něj dělá parádní vůz pro extrémní jízdu.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události