Automobilky

Hyundai odhaluje novou generaci i20. Malý hatchback nabírá svaly

Hyundai odhaluje novou generaci i20. Malý hatchback nabírá svaly
Zdroj: Hyundai

Populární model i20 od Hyundai dostal nové proporce. První skici ukazují, že nastupující generace bude mít výrazně sportovnější tvary.

Dynamické, sportovní tvary. To je aktuálně největší móda automobilového designu. Ani Hyundai nechce stát stranou. Nová generace populárního městského hatchbacku i20 vyjede s mnohem výraznějšími proporcemi.

Automobilka avizuje, že půjde o první evropský model v designérském stylu Sensuous Sportiness, tedy ”smyslné sportovnosti“. Světová premiéra nové generace proběhne v březnu na autosalonu v Ženevě.

Hyundai s předstihem zveřejňuje první upoutávku - skici naznačující ony sportovní tvary.

“Smyslná sportovnost je charakterizována harmonií mezi čtyřmi základními prvky: proporcemi, architekturou, stylem a technikou. Tento designérský směr si klade za cíl vytvářet vozidla Hyundai s vrozenou krásou a osobitým vzhledem, což přispívá k vyvolávání pozitivních emocí,” popisuje designérský směr automobilka.

Kaskádovitá maska chladiče na přídi přechází horizontálně do bočních stěn a umocňuje tak dojem široké a nízké karoserie. Dynamiku mají zvýraznit i linie na bocích, zádi zase dominují horizontální svítilny navazující na sklo zadního okna.

Související obsah

Uvnitř mají hrát hlavní roli horizontální ozdobné lišty na přístrojové desce. Nový digitální panel přístrojů a hlavní část středové konzoly jsou vzájemně propojeny a vybaveny dvěma 10,25“ displeji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události