Motorkáři

Tvrdý vzkaz Lukáše Peška riskujícím motorkářům: Karanténa není dovolená!

Slunečné počasí už vylákalo na české silnice stovky motorkářů. A sezóna bohužel začala tragicky. Závodník Lukáš Pešek všem riskujícím motorkářům poslal jasný vzkaz.

Od pátku do neděle zemřeli na českých silnicích čtyři motorkáři. K nehodám, v nichž hrála roli vysoká rychlost, nesprávné předjíždění a další nebezpečné manévry došlo i přesto, že stále platí omezení pohybu.

“Je to těžké období pro nás pro všechny. Motorky jsou náš největší koníček, ale jsme zavření doma nebo v garáži,” říká český motocyklový závodník Lukáš Pešek.

Související obsah

Řada motorkářů ale doma nevydržela, slunečné počasí je vylákalo ven stejně jako další tisíce lidí, kteří vyrazily do parků, lesů a na cyklostezky.

Motorkářská sezóna tak vypukla na plno. A bohužel tragicky. “Za poslední víkend zhasly čtyři životy, což je celkem velký extrém. Je to ještě větší extrém v tom, že bychom všichni měli být v karanténě a být doma a nikde moc nepobíhat, nejezdit na motorce. Bohužel spousta lidí si to spletlo s dovolenou,” podotýká Lukáš Pešek ve vzkazu, který natočil pro Besip (video v úvodu článku).

A přidal varování pro všechny motorkáře, kteří vyjedou, i když by neměli: “Nezapomeňte, i když svítí sluníčko, je březen nebo začátek dubna - silnice jsou studené, špinavé a vy nejste rozježdění! Určitě nikam nespěchejte, nedělejte machrovinky, nehrajte si na něco, co nejste, a přemýšlejte o tom, že byste se měli vrátit domů, protože doma na vás určitě někdo čeká.”

Související obsah

S výzvou se přidává i Besip: Vyjíždějte prosím jen, pokud je to nutné, a nechoďte při první jarní jízdě za svůj limit.

“Bacha na ty rychlé nájezdy do zatáček, na klopení a snažte se vrátit domů celí,” doplnil Pešek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události