Automobilky

Už i Hyundai prodlužuje odstávku. Část lidí ale bude muset do práce!

Už i Hyundai prodlužuje odstávku. Část lidí ale bude muset do práce!
Zdroj: Hyundai Motor Manufacturing Czech

Odstávka výroby v továrně automobilky Hyundai v Nošovicích bude proti původnímu plánu delší. Stejně jako ve Škodovce by sel linky měly rozjet až po Velikonocích. Část zaměstnanců ale půjde do práce dřív kvůli výrobě převodovek pro sesterský slovenský závod Kia.

Automobilky v Česku prodlužují odstávku ve výrobě kvůli pandemii koronaviru. Po Škodě Auto odložila restart linek i nošovická fabrika Hyundai.

“Dnes ráno jsme byli vedením Společnosti informováni, že původní start výroby se ( i s ohledem na aktuální situaci ve světě ) o cca týden odkládá. Nově se tedy hlavní linky rozjedou až po Velikonocích, a to konkrétně v úterý 14.04.2020 od 06:00 hod,” informovaly ve středu nošovické odbory.

Zaměstnanci, kteří zůstávají doma, budou kvůli sníženému odbytu dál pobírat 70 % průměrné mzdy.

V hale na výrobu převodovek, která je součástí nošovického areálu, ale bude fungovat individuální režim. Čás lidí tak do práce půjde, protože převodovkárna musí dodávat pro sesterský závod KIA ve slovenské Žilině, kde obnoví výrobu už od následujícího pondělí 6. dubna.

“Příští pondělí a úterý tak pojede standardní výroba, ve středu a čtvrtek pak budou tamní pracovníci doma spolu s ostatními zaměstnanci na procentech,” upřesnili odboráři.

Převodovky fabrika v Nošovicích vyrábí nejen pro vlastní potřebu - kromě Žiliny je dodává i do Hyundai Motor Manufacturing Russia v Petrohradě.

Související obsah

Ani škodovky se nebudou vyrábět nejméně do 14. dubna. Automobilka Škoda Auto minulý pátek informoval zaměstnance, že zatím o osm dní prodlužuje dočasnou odstávku ve všech závodech v Mladé Boleslavi, Vrchlabí i Kvasinách.

V TPCA ve středočeském Kolíně navazuje na mimořádné odstavení výroby další předem plánovaná odstávka, takže automobilka začne znovu vyrábět nejdříve 17. dubna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události