Brno

Řidič ohrozil cestující v autobuse, včetně malého dítěte! Zbaběle ujel

Dramatické chvíle prožili cestující v autobuse brněnské MHD. Na jedné z křižovatek se do cesty autobusu přiřítila dodávka, jejíž řidič jel očividně na červenou. Dvě ženy skončily v nemocnici.

Autobus brněnské MHD se 1. dubna v podvečer blíží ke křižovatce ulic Masná a Hladíkova. Uvnitř je několik cestujících, včetně dvou žen s malým dítětem v kočárku. Šofér vjíždí do křižovatky, ale do cesty se mu najednou vřítí bílá dodávka. Řidič musí dupnout brzdu, aby zabránil srážce. Cestující padají…

“V autobusu došlo k pádu dvou žen, které navíc cestovaly s malým kloučkem v kočárku. Jemu se naštěstí jako zázrakem vůbec nic nestalo, přesto obě zraněné ženy musely být převezeny do nemocnice na ošetření,” uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Blesková reakce řidiče autobusu zachránila cestující od vážnějších následků. “Pohotový šofér autobusu svou bezchybnou reakcí zabránil zjevnému střetu,” potvrdil Vala.

Související obsah

Policie zveřejnila záběry, které jasně ukazují viníka. Autobus vjíždí do křižovatky na zelenou, dodávka se řítí zprava, kde už logicky musela svítit červená.

“Ačkoliv si viník musel být vědom svého riskantního jednání, ani nepřibrzdil a navíc z místa bezostyšně rychle ujel,” podotkl policejní mluvčí.

Dopravní policisté ale disponují hned několika kamerovými záznamy, takže pro ně nebude problém hazardujícího šoféra zjistit. 

Podobnou, avšak smrtelnou nehodou, se v první polovině března zabývali brněnští dopravní policisté na ulici Srbská, kde se srazil nehodě trolejbus s osobním autem.

Související obsah

“Vždy mějte na mysli, že spěch a nepozornost za volantem se dvojnásob nevyplácí,” vyzývá policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události