Domácí

Pro pneuservisy začala sezóna, letos ji ale narušuje koronavirus

V pneuservisech začala sezóna přezouvání na letní pneumatiky. Ale tentokrát to kvůli epidemii probíhá jinak, než jsme zvyklí. Všude jsou bezpečnostní přepážky a personál v ochranných oděvech. Zákazníci musejí čekat venku, zatímco technici dezinfikují části aut, kterých se dotýkají. Interiéry vozů sterilizují ozonem.

"Dezinfikujeme kliku, volant, řadicí páku a jdeme do auta zásadně s rukavicemi a čistíme ozonem. Uzavřeme auto, zmáčkneme 15 minut. Tím se to auto vyčistí a my pak teprve můžeme nasednout do auta a pracovat s ním," popsal technik pneuservisu v Jablonci nad Nisou Dominik Přibyl.

V jabloneckém pneuservisu stihli přezout ve zpřísněném režimu od pátečního rána 30 aut. "Tu práci to zdržuje poměrně výrazně. 30 - 40% méně," sdělil další technik Jan Ostrý.

Tým to ale bere jako absolutní nutnost. Rozhodně to není jen o nošení roušek a odstupech.

"Tady je to fyzický výkon, tak ty to omezuje dost, ale zvládají to. Až přijdou vedra, bude to horší. Máme pulty oddělené absolutně. Zakrytované cesty, aby zákazníci se nedostávali na dílnu," uvedl majitel pneuservisu Miroslav Hnídek.

Související obsah

Všechny prostory pneuservisu se pravidelně dezinfikují každé dvě hodiny. Jaký bude o přezouvání letos zájem, zatím nedokážou majitelé pneuservisů odhadnout. I proto jsou zatím opatrní s příliš velkými objednávkami pneumatik na sklad.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události