Nehoda

VIDEO: Řidič neviděl kruháč. Letěl 60 metrů, málem přímo do kostela!

VIDEO: Řidič neviděl kruháč. Letěl 60 metrů, málem přímo do kostela!
Zdroj: Policie / OSP Rąbień / Google

Strašlivý skok převedl v neděli odpoledne jednačtyřicetiletý řidič v polském městečku Rabien. Kruhový objezd jeho auto odrazil až šest metrů vysoko a přes 60 metrů daleko. Jak mohl šofér kruháč přehlédnout? To celkem jasně vysvětlila krevní zkouška.

Měl před sebou dlouhý, rovný a naprosto přehledný úsek. Nejspíš ho to vyprovokovalo, aby pořádně sešlápl plyn. Jenomže na konci silnice se mu do cesty postavil kruhový objezd…

Průmyslová kamera zachytila hrozivě vypadající nehodu, která se stala v neděli odpoledne v městečku Rabien v Lodžském vojvodství uprostřed Polska.

Na záběrech je vidět kruhový objezd, ke kterému se zleva řítí stříbrné Suzuki Swift. Řidič nejspíš ani netuší, že má před sebou nějakou překážku, vůbec nereaguje.

Související obsah

Vůz naráží na obrubník a o nízkou zídku se odráží do vzduchu. Podle policistů a hasičů letěl 5 až 7 metrů vysoko a dopadl neuvěřitelných 64 metrů za kruháčem. Cestou přerazil borovici, těsně minul pomník se sochou papeže Jana Pavla II. a dopadl v areálu místního kostela, kde se zastavil o zeď garáže.

Záznam zveřejnila polská televize Telewizja Aleksandrów Łódzki.

Malé Suzuki bylo po nárazu na padrť (podívejte se ve fotogalerii na konci článku), řidič však měl neuvěřitelné štěstí. Z vraku ho sice museli vystříhat hasiči, ale přežil - s vážným zraněním skončil v nemocnici.

Pokud vám není jasné, jak mohl kruhový objezd přehlédnout, napoví vám výsledek krevní zkoušky. Podle informací polské TVN24 měl 41letý řidič v krvi 2,8 promile alkoholu.

Související obsah

Za řízení pod vlivem mu hrozí dva roky vězení, okolnosti případu ale policisté ještě vyšetřují.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události