Dálnice D1

Silničáři uzavřou dálnici D1. Na cestu si vyhraďte víc času, varuje policie

Silničáři uzavřou dálnici D1. Na cestu si vyhraďte víc času, varuje policie
Zdroj: Jaroslav Šnajdr / MAFRA / Profimedia

Dálnici D1 čeká další úplná uzavírka. V sobotu večer ji silničáři zavřou mezi 168. a 178. kilometrem kvůli demolici tří dálničních nadjezdů.

Silničáři o víkendu uzavřou desetikilometrový úsek dálnice D1 u Domašova. Oba směry budu neprůjezdné od sobotní 19. hodiny do nedělní 9. hodiny. Před tím i potom mohou průjezd komplikovat přípravné a dokončovací práce, informovalo Ředitelství silnic a dálnic.

Na dálnici najede těžká technika, silničáři budou demolovat tři dálniční nadjezdy a stavět provizorního most spojující obce Domašov a Javůrek.

“Upozorňujeme motoristy využívající dálnici D1, aby si pro svou cestu o nadcházejícím víkendu vyhradili více času,” varuje řidiče policejní mluvčí David Chaloupka.

Související obsah

Dálnice bude uzavřená mezi 168. A 178. kilometrem, tedy mezi exity Devět křížů a Ostrovačice. “Částečně omezený provoz bude od sobotních 13 hodin, úplně se dálnice uzavře v 19 hodin. Policisté budou dopravu směřovat na objízdnou trasu, která povede po souběžné komunikaci přes obce Domašov, Říčky, Říčany a Ostrovačice,” dodává Chaloupka.

Provoz by měl být obnoven v neděli ráno, ale až do 15. hodiny je třeba počítat s částečným omezením.

První květnový víkend bude následovat demolice zbývajících dvou nadjezdů a následně bude zahájena modernizace středního dělicího pásu.

Rekonstrukce letos pokračuje na 71 kilometrech D1. Na konci letošního roku by mělo být celkově zmodernizováno 127 km, v roce 2021 bude zprovozněno zbývajících 34 kilometrů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události