Sbírka

Šlapací autíčko za 100 tisíc? Tato úžasná vozítka nikdy neměla motor

Kousky věhlasných značek Porsche, Ferrari, Ford, ale také Moskvič nebo Volkswagen. Dohromady 200 úžasných kousků, které tvoří opravdu unikátní sbírku. Tato auta totiž nepohání benzín ani nafta, ale svaly řidiče - řeč je totiž o sbírce šlapacích autíček.

Šlapací auta z Československa, ale také Německa, Itálie, Ameriky, Francie, nebo bývalého Sovětského svazu. Dalo by se říct, že tyhle modely objely, nebo spíš ”prošly" celý svět. Unikátní sbírka čítá dvě stě kusů.

”Jsou tam jak autíčka, která se vyráběla ve fabrikách, tak autíčka, která si vyráběli lidé doma,” popisuje majitel sbírky Radek Bukovský a ukazuje Moskvič vyrobený v šedesátých letech v Sovětském svazu, jehož současná cena se pohybuje kolem třiceti tisíc.

Cena některých autíček přesahuje i sto tisíc korun. Některá pochází dokonce z předválečného období. Ve sbírce jsou závoďáky i Citroën zvaný Fantomas nebo model legendárního brouka starý přes čtyřicet let.

Související obsah

Jak sám majitel říká, šlapací autíčka většinou zaujmou spíš dospělé, než děti. “Lidi si zavzpomínají na to svoje dětství,” usmívá se majitel sbírky.

Všechna šlapací auta jsou teď k mání. Radek Bukovský je začal sbírat před patnácti lety a chtěl je vystavit ve svém muzeu, jenže na ně už nemá místo. Sbírku prodává jako celek a pouze českým zájemcům.

Související obsah

Kdyby se ale žádný nenašel, je tu plán B. “Pokud by se nenašel zájemce z České republiky, který by si tuto sbírku koupil, tak si jí radši nechám a pokusím se v budoucnu v muzeu dostavit prostor, kde by se autíčka vystavila,” říká sběratel.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události