Ferrari

Hybridní supersport se hnal dálnicí 370 km/h! Za běžného provozu

Hybridní supersport se hnal dálnicí 370 km/h! Za běžného provozu
Zdroj: Instagram / @speedtimers

LaFerrari je první hybrid legendární italské značky představený už před sedmi lety. Podle oficiálních údajů může dosáhnout maximální rychlosti 350 km/h. Video z německé dálnice ale ukazuje, že tohle hybridní monstrum dokáže o dost víc.

Na tachometru je 217 km/h. Motor řve, jak jde do otáček. Vůz zrychluje až na 315 km/h a dál se žene dálnicí. Míjí osobák a kamion, které v tu chvíli vypadají, jako kdyby v pravém pruhu spíš stály.

Jenomže řidiči to nestačí. Přeřadí na sedmý rychlostní stupeň a pořád tlačí plynový pedál k podlaze. Zrychlení už není tak ostré, ale hodnota na tachometru pořád stoupá. Chvíli se ustálí kolem 360 km/h a nakonec dosáhne až na šílených 372 km/h.

Bláznivý pokus zachycuje video zveřejněné na Instagramu. Bílé LaFerrari pádí německou dálnicí, kde sice neplatí rychlostní limity, ale i tak se doporučuje maximálně stotřicítka. Tu hybridní supersport překonává skoro trojnásobně! A to za běžného provozu, ačkoliv je dálnice v tu chvíli skoro prázdná.

LaFerrari je supersport, který vznikl ve spolupráci se značkou Lamborghini. Poprvé se ukázal 5. března 2013 na autosalonu v Ženevě. Jeho současná cena se pohybuje kolem 5 milionu dolarů, což je v přepočtu podle aktuálního kurzu víc než 136 milionů korun.

Je to první Ferrari s hybridním pohonem kombinujícím spalovací motor s elektromotorem. Drsný 6,3litrový dvanáctiválec sám dodává 789 koňských sil (588 kW), elektromotor celkový výkon zvedá na 950 koní (708 kW). Lehoučký hybrid tak umí zrychlit z nuly na 100 km/h za méně než tři sekundy.

Související obsah

I pak je hodně rychlý. Výsledná rychlost 372 km/h je jen o necelých 20 km/h nižší než vůbec nejvyšší změřená rychlost legendárního McLarenu F1. V roce 1998 jel britský jezdec Andy Wallace na okruhu v Ehra-Lessien s jedním z prototypů 391,2 km/h. McLaren pak držel rekord pro nejrychlejší sériově vyráběné auto dlouhých 12 let. Dokud Bugatti nepřišlo s Veyronem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události