Dálnice

Šok na dálnici. Malé letadlo se nacpalo přímo mezi jedoucí auta!

Šok na dálnici. Malé letadlo se nacpalo přímo mezi jedoucí auta!
Zdroj: Twitter / @Lauthfee

Taky se vztekáte, když se přímo před vás na dálnici nacpe jiné auto? A co byste řekli na to, kdyby vám do cesty najednou přistálo letadlo? Přesně to se totiž stalo řidičům na dálnici u kanadského Quebecu. Podívejte se.

Hodně překvapeni museli být řidiči, kteří minulý čtvrtek dopoledne jeli po dálnici poblíž kanadského města Quebec. Z oblohy se přímo mezi jedoucí auta sneslo malé letadlo. Nouzové přistání se naštěstí obešlo bez zranění.

Jeden z řidičů celou situaci zachytil na kameru. Na záběrech to vypadá celkem hladce - letadlo pomalu klesá nad dálnici a pak se plynule řadí do souvislé řady vozidel. Následně spořádaně odbočuje do odstavného pruhu.

Pro řidiče a hlavně pro pilota to ale moc příjemný zážitek nebyl. Podle kanadské televize CBC měl pilot letadla Piper PA-28 Cherokee technické potíže, takže kontaktoval hasičský sbor z Quebecu s žádostí o nouzové přistání na dálnici.

Na záběrech je vidět, jak se z letadla kouří. Přesto se pilotovi povedlo přistát na jedničku. Řidiči ho nad sebou zpozorovali na poslední chvíli, ale stihli letounu uvolnit dostatečný prostor.

Související obsah

“Přijali jsme několik hovorů o tom, že na dálnici číslo 40 přistálo letadlo. Přistání naštěstí proběhlo bez kolize a nikdo nebyl zraněn. Dopravu se podařilo obnovit velmi rychle,” cituje portál Newsweek policejní důstojnici Helene Neptonovou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události