Policie

Že ženy neumí řídit? Policistky se předvedly v drsné honičce! VIDEO

Policie na Českolipsku natočila dramatickou honičku. Unikátní je v tom, že pachatele dostihla a donutila zastavit ženská posádka. Policistky dopadly muže u obce Prácheň. Podívejte se na videozáznam.

Na rčení “žena za volantem = auto bez řidiče” můžete v tomto případě zcela zapomenout. Na zveřejněných záběrech je dobře vidět, jak policistky v oktávce bravurně pronásledují řidiče BMW. Chvílemi se vzdalují i mužské posádce dalšího policejního auta, které se je snaží dohnat.

Honička začala ve Cvikově, řidič odmítl zastavit, sešlápl plyn a místy ujížděl až 230 km/h. Policistkám v o třídu slabším voze, to ale nedělalo žádné problémy. Honička pokračovala do Nového Boru a pak stoupáním ostrými zatáčkami až k obci Prácheň. Tam, těsně před Panskou skálou, řidič kapituluje a svůj pokus o ujetí vzdává.

Související obsah

Obě ženy vyskakují z vozu a souběžně s nimi přibíhají i policisté, kteří honičku natočili. Tasí zbraně a prudce otevírají dveře. Řidič krátce poté končí spoutaný na zemi. Policisté už vědí proč: měl zákaz řízení.

“Jednačtyřicetiletého muže z Jablonce čeká za tuto divokou jízdu trestní stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, které možná rozšíříme i o ohrožení pod vlivem návykové látky. A za to mu hrozí 2 roky odnětí svobody,” doplnila policejní mluvčí Ivana Baláková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události