Dálnice

Řidička letěla po D1 202 km/h. Na policejní superb ale nestačila

Řidička letěla po D1 202 km/h. Na policejní superb ale nestačila
Zdroj: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Ženy jsou prý za volantem opatrnější než muži. Řidička, kterou v neděli stíhala policie po dálnici D1, se ale průzkumům dost vymyká. U Velkého Meziříčí svištěla ve svém mercedesu rychlostí přes 200 km/h.

Ženu za volantem vozu Mercedes-Benz C200 stíhala v neděli po dálnici D1 na Vysočině policie. Hlídka v civilní Škodě Superb ji krátce po poledni na povolené stotřicítce naměřila rychlost 202 km/h.

Pronásledování netrvalo dlouho. Policisté “závodnici“ zastavili zhruba po deseti kilometrech. “Přestupek chtěli s řidičkou vyřešit, proto ji bezpečným způsobem dali pokyn k zastavení a navedli její vozidlo mimo těleso dálnice na dálniční odpočívku na 137. kilometru ve směru jízdy na Prahu,“ popisuje policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Policisté zjistili, že šestačtyřicetiletá žena vezla nezletilého pasažéra. Doklady měla v pořádku, dechová zkouška byla negativní, přesto se řidička nevyhne trestu. O jeho výši ale rozhodne až správní řízení. “Jelikož se v případě zjištěného přestupku jednalo o překročení nejvyšší dovolené rychlosti mimo obec o 50 km/h a více, nebylo možné tento přestupek vyřešit na místě v příkazním řízení,“ vysvětluje Čírtková.

Riskantní jízdou žena policisty dost překvapila. “Tak vysoká rychlost na dálnici D1 a navíc v zimním období, kdy jsou zhoršení klimatické podmínky, je ze strany řidičů velkým hazardem,“ varuje policejní mluvčí.

Související obsah

Kvůli počasí se mohou podmínky na dálnici rychle měnit, obzvlášť na Vysočině. “Může se zhoršit sjízdnost dálnice, případně se může nečekaně objevit překážka na dálnici v podobě porouchaného nebo pomalu jedoucího vozidla. Při rychlosti překračující 200 kilometrů v hodině by byla jakékoliv adekvátní a účinná reakce na tyto nenadálé situace téměř nemožná,“ dodává Dana Čírtková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události