Domácí

Další měření na dálnici D1! Silničáři řekli, jaké úseky budou následovat

Od středy se na dálnici D1 měří rychlost v dalším opravovaném úseku, konkrétně na Jihlavsku. Denně u nás úsekové kamery zaměří stovky hříšníků, kteří často překročí rychlost o více než 30 kilometrů v hodině.

Kdo teď pojede rychleji, než je povolených 80 kilometrů v hodině na dálnici D1 v opravovaném úseku u Jihlavy, zaplatí tisícikorunovou pokutu. Měření mezi Velkým Beranovem a Měřínem začalo o půlnoci. "Všiml jsem si toho, ale na poslední chvíli jsem osmdesátkou jel," řekl jeden z řidičů.

"V současné době probíhá úsekové měření rychlosti na modernizaci na třech úsecích, kterými jsou Mirošovice, Měřín a Velké Meziříčí. Velice brzy začneme měřit také u Humpolce a u Lokte," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Díky instalaci měřicích kamer podle loňských dat řidiči v měřených úsecích zpomalili v průměru o pět kilometrů za hodinu. Řada dalších řidičů je ale nepoučitelných. Během loňského měření rychlost v opravovaných úsecích překročili zhruba čtyři procenta projíždějících řidičů, šlo tedy o necelých 55 tisíc hříšníků měsíčně v každém měřeném úseku.

Související obsah

Podle policie letos vzhledem k menšímu provozu v souvislosti s koronavirovou epidemií řidiči rychlost v omezených úsecích překračují ještě mnohem častěji, než tomu bylo v minulých letech. Změřili i takové kaskadéry, kteří se zúženým úsekem řítili i více než dvojnásobnou rychlostí.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události