Výpověď

Servis vyhodil supermechaničku. Za to, že v soukromí točila videa pro dospělé

Servis vyhodil supermechaničku. Za to, že v soukromí točila videa pro dospělé
Zdroj: Twitter / Kirsten Vaughn

Čtyřiadvacetiletá Kirsten byla hvězdou mezi mechaniky dealerství Hondy ve Fort Wayne v americkém státě Indiana. Měla se stát první ženou mezi mistry v servisu, jenomže místo toho dostala padáka. Důvod? Prý rozptylovala kolegy mechaniky, kteří v práci sledovali její lechtivá videa na sociální síti “pro dospělé”.

Měl by zaměstnavatel kontrolovat váš soukromý život nebo si můžete v soukromí dělat, co chcete? Američanka Kirsten Vaughnová rozhodně není žádný svatoušek - v soukromí natáčela amatérská erotická videa, která zveřejňovala na placeném webu určeném pouze pro dospělé i na sociálních sítích.

Je to její věc, nebo by to měl zaměstnavatel řešit? Kirsten nepracovala jako ředitelka, manažerka, nebyla političkou ani učitelkou. Pracovala jako automechanička. Velmi dobrá automechanička. Přesto kvůli svému soukromému životu přišla o práci, popisuje americký motoristický portál Jalopnik.com.

Jaký vliv mohla mít videa na to, jak dobře Kirsten dokáže vyměnit převodovku? Značkový servis Hondy Kirsten vyrazil, proto že prý rozptylovala své kolegy v servisu. Mechanici si v práci prohlíželi její soukromá videa, což je prý rušilo od práce. Navíc je lechtivý obsah videí mohl provokovat k sexuálním narážkám a obtěžování.

Související obsah

“Pokud by vaši spolupracovníci měli přístup na vaši stránku, mohlo by je to povzbudit k nežádoucímu sexuálnímu chování nebo narážkám vůči Vám,” vysvětluje Kirsten důvod vyhazovu personální ředitel servisu Jason Johnston v nahrávce, kterou zveřejnil portál Buzzfeed News.

Je to fér? Neměli by za případné sexuální obtěžování pykat spíš mechanici? Podle servisu by si za jejich nevhodné chování mohla Kirsten sama. Mladá žena nemůže pochopit, proč by měla být zodpovědná za to, že si kolegové prohlížejí její videa v práci.

Kirsten zveřejňovala erotická vide na portálu pro dospělé OnlyFans, kde není obsah volně přístupný, ale každý za něj musí platit. Profil si tam prý založila hlavně proto, aby za vydělané peníze vyplatila studentské půjčky a něco si ušetřila. Některé hodně lehtivé záběry ale zvěřejňovala i na sociálních sítích.

Kolegové Kirsten sami přiznali, že videa na portálu objevili a že si je všichni v práci prohlíželi. “Žádala jsem je, aby to nikomu neříkali, a oni se mi smáli do tváře,” řekla Kirsten pro Buzzfeed. Všechno se nakonec doneslo až k vedení firmy a Kirsten dostala výpověď oficiálně kvůli “porušení firemní politiky”.

Související obsah

Portál Buzzfeed zároveň podotýká, že Kirsten nebyla prvním zaměstnancem autorizovaného servisu, který se v lechtivém videu na portálu OnlyFans objevil - už dříve si tam “zahrál” jeden z jejich mužských kolegů se svou přítelkyní. Ten ale od vedení firmy nedostal ani výtku.

Kirsten Vaughnová netočila jen erotická videa. Na sociálních sítích zveřejňovala i záběry, které dokazují, jak dobrá byla mechanička. Třeba tady bleskově mění rozvodový řetěz Fordu Edge:

Tady zase maká na kompletní výměně klimatizačního systému:

Mladá mechanička dokonce reprezentovala firmu v soutěži, která podporuje práci žen v automobilovém sektoru. V autorizovaném servisu se měla se stát mistrovou. Když si ji manažer zavolali do kanceláře, myslela si, že jde právě o pokrok v její kariéře, místo toho ale dostala výpověď.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události