Supersporty

Běsnil po celé čtvrti! Milionář při sérii nehod rozmlátil vzácný supersport

Běsnil po celé čtvrti! Milionář při sérii nehod rozmlátil vzácný supersport
Zdroj: Ronnie Corado / carswithoutlimits

Smutný pohled - na obrázku můžete vidět velmi vzácné a taky velmi drahé Gemballa Mirage GT, tedy speciálně upravený supersport Porsche Carrera GT. Podobných vozů je na světě jen 25. Teď už vlastně 24. Tohle je totiž po běsnění jeho řidiče totálně zničené.

Jedné z částí newyorského Manhattanu se říká Hell's Kitchen, tedy Pekelná kuchyně. To, co v tamních ulicích předvedl 33letý sběratel luxusních aut, milionář Benjamin Chen, tomuhle názvu celkem přesně odpovídá.

Pro svou pekelnou jízdu si vybral modrý supersport Gemballa Mirage GT z roku 2014 - supersport Porsche Carrera GT, který přestavěli a vyladili specialisté na tuning vozů Porsche z německé firmy Gemballa. Vznikla limitovaná série 25 podobných vozů. Výkon původního atmosférického desetiválce o objemu 5.7 litru je zvýšený na 670 koní a cena takového auta přesahuje v přepočtu 25 milionů korun.

Související obsah

Nadšenec do luxusních aut Benjamin Chen vyrazil ve svém modrém kousku v úterý brzy ráno do ulic Manhattanu. Ale jízdu rozhodně nezvládl, svůj vzácný supersport spíš používal jako beranidlo.

Jeho řádění uprostřed města, které je ochromené v souvislostí s pandemií koronaviru, zachycuje několik amatérských videí a fotografií, které se rychle rozšířily po sociálních sítích.

První a nejspíš nejtvrdší úder přišel, když Chen vletěl do zaparkované dodávky a několika dalších aut stojících podél chodníku. Místo aby vystoupil, rozhodl se v pobořeném sporťáku ujet. A to tak rychle, že mu cestou uletěla přední kapota…

Podle policistů pak na různých místech rozbil další tři zaparkovaná auta, než se hlídce podařilo jeho řádění zastavit.

Důvod šílené jízdy? Policisté zahájili akci jako pátrání po odcizeném vozidle. "Rozhodně to není ukradené auto," řekla později policejní mluvčí. Podle informací New York Post byl Chen na drogách…

Rozmlácený vůz je nejspíš nejvzácnějším kouskem z Chenovy sbírky, vyrobeno bylo na zakázku přímo pro něj. Sám milionář se podílel na návrhu některých detailů. “Je to srdcervoucí. Tohle je skvělé auto,” cituje New York Post prodejce luxusních aut Chrise Scatura.

Související obsah

"Je to velmi vzácné auto. Každý automobilový nadšenec musí trpět, když vidí, co se s ním stalo,” dodal Scaturo, který zároveň potvrdil vysokou cenu vozu - podle něj by se dal snadno prodat za víc než milion dolarů. Ovšem ve stavu před úterní jízdou.

Chen, který je také zakladatelem milionářské Gold Rush Rally a už v minulosti rozbil jiný supervůz McLaren 12C, byl obviněn z bezohledného řízení a řízení pod vlivem omamných látek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Supersporty

Důležité Události