Ferrari

Ferrari je zpátky na trati: Podívejte se, jak se montují luxusní káry! VIDEO

Pandemie koronaviru si vynutila nejdelší odstávku ve výrobě luxusní sporťáků - italská automobilka Ferrari nevyráběla dlouhých sedm týdnů. Teď se znovu rozjíždí, podívejte se do její továrny.

Ferrari postupně obnovuje výrobu luxusních sportovních vozů v italském Maranellu a v Modeně. Kvůli pandemii koronaviru se linky zastavily 14. března. Po nejdelší odstávce v osmdesátileté historii se výroba naplno rozběhne v pátek.

Produkce kultovních sporťáků se znovu roztáčí postupně už od pondělí. Automobilka oznámila, že udělala všechno proto, aby splnila mimořádná opatření. V rámci programu “Back on Track” (Zpátky na trať) zavedla několik změn, aby zajistila ochranu zdraví a pohody všech zaměstnanců. Reorganizovala výrobu tak, aby byly dodrženy bezpečné rozestupy a omezila setkávání zaměstnanců ve společných prostorech.

Ferrari poskytuje zaměstnancům a jejich rodinám dobrovolné testy a slibuje zajištění lékařské pomoci, pokud by náhodou některý z nich byl pozitivní. Společnost také vyvinula vlastní aplikaci, ve které mohou zaměstnanci zjistit, zda byli v kontaktu s někým, kdo byl pozitivně testován.

Automobilka si během odstávky udržela všechny zaměstnance a všem vyplácela plnou mzdu. Jen nejvyšší management si platy o pětinu seškrtal.

Jak se vyrábí modely F8 Tributo, Roma, Portofino, GTC4 Lusso, Ferrari 812 nebo současná vlajková loď, hybridní hypersport SF90 Stradale? Podívejte se ve videu v úvodu článku.

Související obsah

Automobilka v pondělí také upravila výhled letošních ekonomických výsledků. Celoroční čisté příjmy poklesnou podle odhadů na 3,4 až 3,6 miliardy eur z původně očekávaných 4,1 miliardy. Společnost očekává, že zisk před zdaněním klesne z 1,4 na 1,2 miliardy eur.

Tržby přitom zatím nijak výrazně neklesly a vedení věří, že se výpadek ve výrobě podaří do konce roku dohnat. Chce také pokračovat ve vývoji dvou nových modelů.

Itálie byla první evropskou zemí, kterou pandemie tvrdě zasáhla. A nejvíc byl postižen právě sever země, včetně provincie Emilia-Romagna, kde má Ferrari své závody.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události