Rychlost

Mladík šokoval policisty. V tátově autě letěl 308 km/h, limit překonal trojnásobně!

Mladík šokoval policisty. V tátově autě letěl 308 km/h, limit překonal trojnásobně!
Zdroj: Ontario Provincial Police

"Je to nejhorší porušení předepsané rychlosti, o kterém jsem kdy slyšel," komentoval policejní důstojník Kerry Schmidt jízdu 19letého mladíka po dálnici v kanadské provincii Ontario. Policisté teenagerovi naměřili 308 km/h v místech, kde je povolená stovka.

Mladému silničnímu pirátovi se povedlo šokovat ostřílené policisty. "Když jsem to spatři, došla mi řeč. Jakmile jsem viděl fotografii z radaru, myslel jsem, že kolega žertuje. Že třeba právě změřil letadlo na letišti," říká důstojník policie z kanadské provincie Ontario Kerry Schmidt.

Mluví o tomhle snímku:

Není to fotka z letiště, ale z dálnice Queen Elizabeth Way, která vede kolem Niagárských vodopádů a spojuje americké Buffalo s kanadským Torontem.

Související obsah

Rychlostí 308 km/h se po ní řítil devatenáctiletý kluk, který řídil tátův mercedes a vezl stejně starého spolujezdce. "Je to nejhorší porušení předepsané rychlosti, o kterém jsem kdy slyšel," dodal Schmidt.

Mladíka kandští policisté zastavili v sobotu kolem 22. hodiny, informuje portál Global News Canada.

"Je to naprosto šokující. Rychlostní limit je 100, v některých úsecích 110 km/h. Povolenou rychlost překročili skoro trojnásobně " vykládá policejní důstojník ve svém komentáři, který zveřejnil na Twitteru.

Podle něj mladík v autě svého otce vyrazil s kamarádem na výlet a při zpáteční cestě chtěl předvést, co auto dokáže. A že toho dokáže hodně - Mercedes-Benz C C63 AMG V8-Biturbo je raketa, která má výkon přes 470 koní a z nuly na stovku sprintuje za 4 vteřiny. Maximálku má elektronicky omezenou na 250 km/h, ale tady to vypadá na speciální úpravu se zvýšenou rychlostí...

Související obsah

Když policisté hazardující teenagery zastavili, ostatní řidiči prý troubili na znamení díků, že je hlídka dostala ze sinice.

Mladý řidič automaticky přišel na sedm dní o řidičák a na týden policie zabavila i taťkův mercedes. O dalším trestu bude rozhodovat soud, sotva dospělý hazardér byl obviněný z nebezpečné jízdy a hrozí mu pokuta až 10.000 kanadských dolarů, což je zhruba 180 tisíc korun, a dokonce i vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události