Domácí

Smrtelných nehod přibylo. Na těchto silnicích letos lidé umírali nejvíc

Smrtelných nehod přibylo. Na těchto silnicích letos lidé umírali nejvíc
Zdroj: TV Nova

Od začátku ledna do konce dubna letošního roku na českých silnicích zemřelo 144 lidí, což je o deset víc než v předchozím roce. Nejvíc smrtelných nehod se odehrálo ve Středočeském kraji. Mnoho lidí zemřelo také na jihomoravských či jihočeských silnicích.

Podle Centra dopravního výzkumu počet smrtelných nehod v Česku stoupl. Zemřelo při nich od začátku ledna do konce dubna 144 lidí, což je o deset více než v předchozím roce za stejné období. Těžkých zranění ale při dopravních nehodách naopak ubylo. Za první čtvrteletí se vážně zranilo 461 lidí, což je o 130 méně než loni za stejnou dobu.

Ukázalo se, že během nouzového stavu nehodovost poklesla o 30 %, smrtelných následků bylo ale pouze o 10 % méně. "Závažnost nehod v období vyhlášeného nouzového stavu je meziročně o 28 % vyšší. Bylo sice významně méně nehod, ovšem jen mírně menší počet fatalit," řiká ředitel Centra dopravního výzkumu Jindřich Frič.

Nehody s vážným zraněním a smrtelnými následky

Na mapě (výše) se můžete podívat, kde se letos odehrály smrtelné nehody (černé puntíky) i nehody s vážným zraněním (červené puntíky). Je patrné, že většina z nich se odehrála mimo dálnice. Pokud si chcete události prohlédnout detailněji, podívejte se na interaktivní mapu ZDE.

Související obsah

 

Více černých puntíků značících smrtelné nehody bychom nalezli například na silnici I/38 vedoucí z Libereckého do Jihomoravského kraje, která je jednou z nejdelších v České republice. Co se týče krajů, v počtu smrtelných nehod dominuje Středočeský kraj, kde se jich odehrálo 26. Minulý rok ve stejném období jich bylo ve Středních Čechách 18, jedná se tedy o 44% nárůst.

Následuje Jihomoravský kraj s 16 fatálními nehodami, Vysočina se 13 a Moravskoslezský, Jihočeský a Ústecký se 12 nehodami. Na údaje z jednotlivých krajů a rozdíl oproti předchozímu roku se můžete podívat v tabulce výše.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události