Policie

S obyčejnou fabií přes 210 km/h? Pirát ukázal, že to není problém!

Jakou rychlostí může jet Škoda Fabia třetí generace? To se nejspíš snažil otestovat řidič na jižním Slovensku. Ze svého malého auta vytáhl rychlost sporťáku! Dostal se přes 210 km/h. Problém byl v tom, že to zkoušel na silnici, kde je povolená maximálně devadesátka. A policisté neměli pochopení.

Škoda Fabia třetí generace to umí docela pěkně rozbalit. Přesvědčila se o tom policejní hlídka ze slovenských Nových Zámků. Ta Fabii naměřila až neuvěřitelných 214 km/h. Střelec, který seděl za volantem, to na dvoustovku rozbalil mezi slovenskými obcemi Gbelce a Pribeta u hranic s Maďarskem. Jenomže přestřelil. O rekord se pokoušel na okresce, kde platí limit maximálně 90 km/h.

Hlídka ho zvládla změřit, předjet i zastavit - podívejte se ve videu. Za překročení povolené rychlosti o 124 km/h a nebezpečnou agresivní jízdu dostal "závodník" pokutu ve výši 800 eur, tedy zhruba 20.000 korun.

Související obsah

Závodění na silnicích si pochopitelně nezaslouží žádný obdiv, tučná pokuta je samozřejmě na místě, ale výkon to byl docela mimořádný… Vždyť Fabia ve třetí generaci nedostala verzi RS, takže vyjela se základními benzínovými motory 1.0 nebo 1.2 a turbodieselem 1.4 TDI s výkonem nanejvýš necelých 110 koní. Maximálka se pohybuje podle verze od 160 do 196 km/h…

Jedinou výjimkou je verze R5 s přeplňovaným benzínovým čtyřválcem 1.4 TSI, která dostala 125 koní, sedmistupňovou převodovkou a sportovní podvozek. Vyrobená byla v limitované edici, pro Česko vzniklo pouhých 300 kusů, celkově jen o tisíc víc. I verze R5 je ale oficiálně schopna dosáhnout nejvyšší rychlosti "jen" 203 km/h.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události