Parkování

Necháváte auto na P+R parkovišti? Pozor, můžou vám ho odtáhnout!

Necháváte auto na P+R parkovišti? Pozor, můžou vám ho odtáhnout!
Zdroj: TSK / Melies

Na záchytných parkovištích P+R v Praze na Černém Mostě parkují každý den desítky motoristů. Pokud si tam ale nechají své auto přes víkend, v pondělí už ho nenajdou. Technická správa komunikací upozorňuje, že jedno z parkovišť se zavírá a auta, která na něm zůstanou, budou odtažena na náklady majitelů.

Odstavná parkoviště P+R v Praze využívají hlavně mimopražští motoristé, kteří do metropole přijíždějí vlastním vozem. Auto za 20 korun na den nechají na okraji města a dál pokračují MHD.

Na parkovišti na Černém Mostě takto nechávají svoje auta desítky lidí denně. Ale pozor, pokud by tam některý vůz zůstal přes víkend, v pondělí už ho tam majitelé nenajdou.

Týká se to P+R parkoviště s označením Černý Most I, tedy větší ze dvou odstavných ploch. Té, která je blíž k metru a která má kapacitu skoro tři stovky aut. Ještě v pátek odpoledne bylo 200 parkovacích míst obsazených. V pondělí už tam bude prázdno.

Na záchytné parkoviště P+R Černý Most I mohou řidič naposledy vjet vozidlem v neděli dne 31. 5. 2020. Tento den tedy 31. 5. 2020 musí také parkoviště opustit," upozorňuje pražská technická správa komunikací (TSK).

Oblíbené parkoviště má totiž nahradit nový třípatrový parkovací dům. A v pondělí se začíná stavět.

"V případě, že zůstane na ploše parkoviště jakékoliv vozidlo po konci nedělní provozní doby, tedy po 1. 6. 2020 1:00 hod., bude odtaženo na náklady majitele vozidla," varuje TSK.

Vedlejší a menší záchytné parkoviště Černý Most II s kapacitou 131 aut zůstává dál v provozu. Přespolní řidiči by měli mít možnost využívat i parkoviště nákupního centra.

Nový parkovací dům pojme 880 vozů, hotový má být na přelomu let 2021 a 2022.

Stavba vyjde na zhruba 604 milionů korun, z toho část nákladů město zaplatí z evropských fondů.

Praha má odstavných ploch dlouhodobě málo. V současné době jsou parkoviště P+R kromě Černého Mostu umístěna u metra v lokalitách Skalka 1, 2, Zličín 1, 2, Nové Butovice, Kotlářka, Písnice, Švehlova, Chodov, Ládví, Letňany, Rajská zahrada, Nádraží Holešovice a Depo Hostivař. Další parkoviště P+R – Radotín a Běchovice – jsou navázána na vlakové spoje.

Související obsah

Další vhodné lokality město hledá, další nová parkoviště by měla vzniknout na Zličíně, na Opatově i v Hostivaři.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události