Hasiči

Hasiči nemohli projet k požáru kvůli bezohlednosti řidičů. Museli ničit auta

K požáru to měli pouhých 200 metrů, přesto to byla hodně dlouhá cesta. Hasičům z Hořic na Královéhradecku zkomplikovali noční zásah řidič, kteří špatně zaparkovali svá auta. Hasičské vozy nemohly projet.

Na hasičskou stanici v Hořicích v Královéhradeckém kraji přiběhla hodinu po půlnoci vyděšená žena s tím, že v jejich rodinném domě hoří a požár se neustále rozšiřuje. Hasiči okamžitě vyrazili, místo události bylo necelých 200 metrů od jejich stanice. I na tak krátké cestě se však museli potýkat s jedním velkým problémem - špatně zaparkovanými vozidly podél chodníku, které znemožnily průjezd už tak úzkou ulicí.

“Z prvních informací, které jsme měli k dispozici od oznamovatelky, nebylo jasné, zda se v domě nachází další osoby. Spěchali jsme, abychom provedli rychlý průzkum a požár co nejdříve zlikvidovali. Narazili jsme ovšem na nedisciplinovanost řidičů, kteří si neuvědomují, že na průjezd cisterny je potřebný alespoň tři metry široký pruh na komunikaci,“ řekl velitel zásahu.

Související obsah

Rozčílení hasiči se snažili přes špatně zaparkovaná auta dostat. A to se neobešlo bez následků - při průjezdu odřeli na boku dvě cisterny a poničili i zaparkovaná auta.

Škoda na vozidlech HZS Královéhradeckého kraje se pohybuje v řádu jednotek tisíc korun, tři zaparkované vozy dopadly mnohem hůře hůře. Odnesla to zrcátka, lak i části karosérie.

Nedisciplinovaným majitelům osobních aut navíc hrozí pokuta - případ vyšetřuje policie.

Související obsah

Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích musí řidiči při parkování zachovat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně tři metry. Realita je však často jiná a problém se netýká jen sídlišť.

V Hořicích zůstalo vedle zaparkovaných aut v nejužším místě na průjezd jen 2,6 – 2,7 metru. ”I taková odchylka už znamená pro velkou zásahovou techniku neřešitelný problém. Apelujeme proto na všechny řidiče, aby přemýšleli nad tím, kde svá vozidla zaparkují a používali jen místa k tomu určená,” vyzývají hasiči.

“Po zaparkování by měli dále všichni zkontrolovat, zda má volná část komunikace dostatečnou šířku alespoň tři metry. Nikdy totiž nevíte, zda nepojedeme příště pomáhat právě vám,” dodávají trochu sarkasticky.

Související obsah

Požár v Hořicích se nakonec podařilo zlikvidovat. Hasiči provedli průzkum v dýchací technice, prostory domu byly silně zakouřeny. Požár vznikl od pračky, vyhořela celá koupelna a hasiči museli rozebrat část stropní konstrukce, aby dohasili i skrytá ohniska.

Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Hasiči uchránili majetek za 2,5 milionu korun, škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hasiči

Důležité Události