Policie

Málem měl na triku kromě kradených aut i zabití. Chodec jen těsně uskočil!

Dramatické okamžiky se odehrály poblíž pražského výstaviště. Recidivista se pokusil ujet policii v kradeném autě, málem přitom srazil chodce. Tohle bylo o fous…

Zkušený zloděj aut a motorek se projížděl se po Praze v kradené Octavii, ve které si dokonce vezl "autařské" nářadí. Na delší dobu to byla jeho poslední vyjížďka…

Zlodějíčka lapili policisté, před tím se jim ale pokusil ujet. A málem měl na triku kromě krádeží i zabití. Při honičce s policejním autem se vřítil do protisměru, kde na přechodu skoro srazil chodce. Ten před kradenou oktávkou uskočil v poslední chvíli.

Škody Octavie si v ulicích Prahy všimli policisté z místního oddělení Výstaviště. Po modrém vozu bylo vyhlášeno pátrání, takže hlídka odstartovala stíhací jízdu. "V momentě, kdy se na policejním autě ,rozblikaly majáky, začal řidič policistům ujíždět Veletržní ulicí. Během pronásledování ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a při nebezpečném manévrování, které nezvládl, málem srazil chodce," popisuje policejní mluvčí Lucie Drábková.

Související obsah

Hned po nebezpečném manévru to řidič oktávky zapíchl na chodník naproti tramvajové zastávce. Tam zůstal "jeho" vůz zablokovaný.

"Snažil se rychle vystoupit, avšak zasahující policisté byli rychlejší a řidiče na místě za použití donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě," doplňuje mluvčí.

Řidičem byl třiapadesátiletý recidivista, na kterého soud vydal příkaz k zatčení. Policisté při kontrole v autě objevili i sadu nářadí, které používal při krádežích.

Muž odmítl provedení orientačního testu na omamné a psychotropní látky, ale orientační dechové zkoušce se podrobil. S negativním výsledkem. 

Související obsah

"Pražští kriminalisté z 8. oddělení obecné kriminality muži sdělili obvinění ze spáchání přečinu krádež, a to nejen tohoto vozidla, ale i několika motocyklů, které obviněný dle zjištěných poznatků odcizil. Státní zástupce podal návrh na vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl. Muž je nyní stíhán vazebně a  v případě odsouzení mu hrozí až pět let vězení," dodává Drábková.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události