Zábava

Z inzerátu je hit. Nabízí "stíhačku po taliánským vikáři, co neuměl řídit"

Z inzerátu je hit. Nabízí "stíhačku po taliánským vikáři, co neuměl řídit"
Zdroj: Bazoš.cz

"Tmavě šedá germánská stíhačka Passeratti kombi z dílny Luftwaffe se super eko motorem. Není to žádnej panic, ale docela ostřílenej mazák s charizmatem, zkušenostma 230 klackama na tachometru a několika silničními lišeji. Nic pro fajnovky, co brečí nad každým důlkem a šrámem." Že nerozumíte? Tady je vysvětlení: Na prodej je mírně otlučený Volkswagen Passat B7 2.0 TDI z roku 2011, který má najeto 230 tisíc kilometrů. Nabídka je ale podaná hodně originálně…Možná se spíš zasmějete, než že byste si tohle auto koupili. Ale stojí to za to. Přečtěte si i další perly ze soukromé inzerce.

"Má to 6 kvaltů s klasickým fofr-klackem. Takže si na semaforech můžeš natočit další díl rychle a zběsile. Spojka spojkuje, motor vrní jak vibrátor s novýma baterkama. Jednou za 15 tis. kilometrů nový olej a komplet filtry, a bude tě tahat ještě dlouhý léta," tak těmito slovy se snaží prodat svůj Volkswagen Passat jeden z inzerentů na portálu Bazoš.cz.

A v originálním popisu svého vozu pokračuje ve stejném duchu: "K výbavě: Volant, rádio, cédéčko, blůtůčko, počítač kterej ti kromě spotřeby, rychlosti a dojezdu dokáže říct, že usínáš (senzor únavy) nebo, že ti upadlo kolo (senzor tlaku pneumatik). Spousta kastlíků, nově doplněná a vyčištěná klima, ABS, kontrola trakce a idiostský tlačítko Start-stop, který ti automaticky vypíná motor a zachraňuje tak lední medvědy na Aljašce (neboj, ukážu jak vypnout). Na machrování před Milfkama u školky zapomeň, ruční brzda je elektronická. Světla jsou halogény - jednou za čas koupíš na benzínce H7čku a naděláš s tím parády až běda."

Související obsah

O ojetém Passatu se dozvíte také, že má 5 míst k sezení. "No počítej spíš 4, popravdě to má ten 5. spíš za trest, ale pokud s sebou musíte vozit tchýni, může se hodit," dodává prodávající.

"Padre nebyl moc dobrej šofér"

Auto podle něj "bylo dotaženo od taliánskýho vikáře po leasingu." "Kilometry dle servisu i opotřebení sedí, zespodu to není vůbec rezavý (prý se tam nesolí), podvozek i tlumiče jsou i po kodrcání na místních tankodromech v cajku. Padre asi nebyl moc dobrej šofér, protože byl lakovanej zadní pravej blatník, ale to asi většina ani nepostřehne. Abych jen nehýřil optimismem – soudruzi v NDR to nezvládli a auto má pár místeček, kde je náchylný na korozi, zatím to vlastně není vidět, ale ukážu, kde to je, ale hlídat si to musíš sám," hlásá inzerát.

A dosavadní majitel Passatu přidává ještě příslib: "Před prohlídkou, bych samozřejmě udělal generální úklid. Pokud mi zavolá někdo z autobazaru nebo vysírka, co hned bude tlačit cenu, dám jeho číslo na teploušskou seznamku. Na prodej nespěchám, pokud ti za moji cenu slíbil Lojza v hospodě pašíka z Rajchu v maximální výbavě + Citigo pro starou, určitě do toho jdi a neotravuj mě. Pa!"

Na českých inzertních portálech se občas objeví i jiné podobné perly.

"Fáčko není žádnej vošouch"

Před lety kdosi na Aukru prodával vysloužilou Škodu Favorit a k příhozům se snažil nalákat zájemce rozsáhlým slohovým cvičením, ve kterém zaznělo například, že:

"Todlencto zdánlivě vošuntělý Fáčko neni žádnej Vošouch! I když už je na světě trochu dýl, lítá imrvére jako bejk! Zezhora to teda vypadá sežraný a zespoda je to vopravdu sežraný, ale copa bys taky vod Fáčka dneska chtěl, viďže?! Z původního Fáčka zvostalo málo, imrvére sem na ňom něco měnil…

Související obsah


… I když z těch pár koní už nějaký vychcíply, imrvére to jede. Motor je vylágrovanej jenom krapet, je to echt držák!


…Topení je taky v cajku. Jenom teda v létě to topí a v zimě to chladí.Jinejma slovama: když sou hice nevychladíš a když mrzne, mušíš do toho s palčákama, protože topení začne hřát až když se zahřeje motor a to trvá tak deset kiláků. Taky si dávej bacha, až ti to bude někde dlouho vodfrkávat na place a zapneš větrání na plný kule! To pak dostaneš do xichtu smrtící koktejl z topení plnej prachu, pylu, vysušených breber a listí….


…Vobčas tám de blbě jednotka a zpátečka, ale dycky sem tám ten kvalt napodruhý narval. Motor zabírá vochora a spojka zase až vocpoda. Motor chytá napoprvé a vokamžitě teplej i vyzáblej. S tim neni vůbec žádná starost! Jenom teda musíš nechat vyplý světla, nejdřív nastartovat a až potom světla můžeš roužnout. I rádio rači nechávam vyplý. S nastevřenejma voknama stejně rádio neuslyšíš z jednoho funkčního repráku. Nijak to nedejmí. Motor je v cajku a vejfuk neprdí. V jakym stavu je vejfuk nevim, já už pod to ňákou dobu nelezu. Volej si radši vyměň, já už ho jenom dolejvam…


…Bysem si přál, aby si todle outo vzal někdo co ho ještě užíje. Nepotřebuju z něj mít ňákej velkej kšeft, ale nenecham ho voddělat! To sem se zas šprajcnul, že né. Je to makáč a může bejt ještě k užitku, nebo pobaví, nebo se s nim ještě nadělá ňáká paráda. Čék se toho nesmí bát. Fáčko můžu vodpolodne po šichtě komukoli vokázat u mě doma. Jenom dej vedět. Navečír dyštak dokvačim i z hospody abys to vokouk a kdyžtak i prubnul. Vošaháš si to a můžu tě to i pučit."

No nekoupili byste to?

Související obsah

"Oprela sa mi čerešna o značku"

A do třetice inzerát ze Slovenska, v němž majitel před lety nabízel Škodu Felicii (pro zachování autenticity vloženo ve slovenském originále):


"Predám tento krásny samochod je to 1.3 mpi štvorvalec, ale ide iba na 3 lebo sa mu asi nechce…. V technickom má auto napísaných 75 koní, ale to sú skôr taký little pony plus jeden sedí za volantom a tretí v kine. Zrýchlenie z 0 na 100 kmh nikdy.. najsilnejší ťah má na spiatočke, láme chrbticu.. Realne ma nabehané 50 tisíc kilometrov ale bola stočená na 95 tisíc lebo vypadá na 200 tisíc km. Jazdené len dlhé trasy do Kauflandu a naspeť… Priemerná spotreba 7 litrov, pri lahkej nohe 12. Top stav, raz bolo ťuknuté ale nić vážne. Oprela sa mi čerešna o značku a utiekla presne tam kde minule len trochu vyššie.. Auto má aj menšie nedostatky ako odtlačené opätky na strope a interier je trochu rozobratý foto3. Za čelné sklo mi padol tic tac a neviem ho najsť ani zložiť.. je v cene.. Nedávno menený olej Heliol slnečnicový 5W60. Doplnková výbava: výškovo nastavitelné svetlá (samé od seba, korman, drogovo závyslé vykurovanie, sprchový kút.. Nemá servo, dá sa použiť na posilňovanie, trapézy mám jak tom hardy z toho.. Cena je pevná 500 eur, na ponuky dám ti za ňu 700 nereagujem.. Dôvod predaja: začal som viac piť."
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zábava

Důležité Události