Zahraničí

Sto tisíc na nové auto! Šrotovné nebude jen pro elektrická auta

Sto tisíc na nové auto! Šrotovné nebude jen pro elektrická auta
Zdroj: Mediafax

Až několik tisíc eur slibuje španělská vláda pro tamní řidiče na nové auto. A nejedná se jen o ty s elektrickým pohonem, ale také benzínová a dieselová auta. Část pomoci by se měla zaměřit i na náklaďáky.

Snaha o pomoc automobilovému průmyslu ve Španělsku vykrystalizovala do vládního návrhu, který má fungovat jako šrotovné. Tamní obyvatelé by si mohli podat žádost a dostat 400 až 4000 eur, což je asi 10 600 až 106 tisíc. Informaci přinesl portál El País.


Výše pomoci bude záviset na emisích daného auta. Lidé na ni ale budou mít nárok až po sešrotování toho starého. Kromě elektrických vozů mohou dostat peníze také řidiči na auta s benzínovým či dieselovým motorem a také na náklaďáky. Auta, které budou mít emise přes 120 gramů oxidu uhličitého na kilometr, nebudou mít na podporu nárok.

Související obsah

"Cílem je zmírnit dopady enormní dopady Covid-19 i s ohledem na budoucnost," uvedl španělský premiér Pedro Sanchéz. Celková pomoc automobilovému průmyslu včetně dalších opatření by měla vyjít celkem na 3,75 miliardy eur, tedy asi 100 miliard korun.
 

Situace v automobilovém průmyslu je velice vážná, míní ekonom Lukáš Kovanda. Podívejte se na rozhovor:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události