Doživotí

Mladík zabíjel při závodě v ulicích. Soud potvrdil doživotí za vraždu!

Mladík zabíjel při závodě v ulicích. Soud potvrdil doživotí za vraždu!
Zdroj: Profimedia

Dvojice mladých mužů se rozhodla pro ilegální noční závod v ulicích Berlína. Ve svých autech se za plného provozu hnali městem rychlostí kolem 170 km/h. Bez ohledu na semafory i na ostatní řidiče či chodce. Závod skončil tragickou nehodou. A minimálně jeden ze "závodníků" si za to odpyká doživotní trest, který mu teď potvrdil i německý nejvyšší soud.

Měli za sebou 1,5 kilometru šílené jízdy ulicemi Berlína. Chvíli po půlnoci dojeli na frekventovanou křižovatku na slavném bulváru Kurfürstendamm. Prosvištěli ji na červenou rychlostí 160 až 170 km/h. A pak jejich nesmyslný závod skončil…

Tehdy sedmadvacetiletý muž vrazil svým autem do boku jiného vozu, který vjel do křižovatky na červenou. Auto letělo zhruba 25 metrů vzduchem, je ho 69letý řidič na místě zemřel.

To je výsledek ilegálního nočního závodu, který se odehrál 1. února 2016. Dvojice mužů, kteří se tehdy ve svých autech rozhodli za plného provozu v centru metropole závodit, od té doby za svůj šílený nápad pyká.

Související obsah

Jejich případ se táhne už několik let. A padly ty nejtvrdší verdikty - oba měli strávit zbytek života ve vězení.

Kauzu teď znovu projednával německý nejvyšší soud. Staršímu muži, který tragickou nehodu přímo způsobil, ve čtvrtek potvrdil doživotní trest za vraždu. Rozsudek je pravomocný, informuje portál německé televize ARD.

Podle soudu si mladý muž musel předem uvědomovat, jak nebezpečné je jeho počínání. Nic se nemění ani na tom, že jeho čin je posuzovaný jako jasná vražda. O nedbalosti nemůže být řeč.

Mladší účastník závodu, kterému v době nehody bylo 24 let, se naopak ve čtvrtek mohl alespoň částečně radovat. Zatím totiž doživotnímu trestu unikl. Nejvyšší soud zrušil předchozí rozsudek a řízení se v jeho případě bude muset opakovat. Podle rozhodnutí mladík nemůže být odsouzen jako spolupachatel vraždy - sice se závodu účastnil, ale havárii přímo nezpůsobil.

Související obsah

První trest vynesly soudy už v únoru 2017. Starší Hamdi H. i mladší Marvin N. dostali doživotí. Rok na to byl rozsudek zrušen. Vloni si ale oba vyslechli znovu stejně tvrdý verdikt. "Obžalovaní si z nicotných pohnutek bezohledně zahrávali se životy jiných bezbranných lidí," uvedl tehdy soudce. Po dalším odvolání má teď mladší muž naději, že nový trest bude o něco mírnější.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události