Domácí

Nové mosty přes D1, dálnice byla kvůli stavbě několikrát zavřená

Na řidiče, kteří jeli o víkendu po D1, čekalo nemilé překvapení. Během obou nocí totiž byla dálnice u Humpolce několikrát zavřená a to kvůli stavbě dvou nových dálničních mostů.

V noci ze soboty stála D1 mezi Humpolcem a Koberovicemi hned desetkrát. V noci na pondělí v tom stejném úseku šestkrát. Uzavírka trvala vždy nejméně dvacet minut. Speciální těžkotonážní jeřáb tam přes dálnici dával 36tunové nosníky dvou nově stavěných dálničních mostů.

Objízdné trasy nebyly vyznačeny, řidiči museli vždy nejméně desítky minut čekat na dálnici. Pracovníci museli nosníky upevnit co nejrychleji, aby řidiči nemuseli čekat moc dlouho. Neobešlo se to ale bez menších zdržení navíc.

"Jen čtyři ze šesti nosníků jsme osazovali o několik minut déle, než jsme původně plánovali," sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Rýdl.

Související obsah

Hotovo bylo v pondělí po čtvrté hodině ranní. Sobotní a nedělní noci přitom byly vybrány právě proto, že je v tento čas na dálnici nejmenší provoz.

Během letošní stavební sezóny se dálnice D1 zastaví ještě nejméně jednou. V létě se bude ve středních Čechách demolovat jeden ze starších dálničních mostů.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události