Policie

Provokatér si polepil auto vzkazy pro policii. Smích ho ale brzy přešel!

Provokatér si polepil auto vzkazy pro policii. Smích ho ale brzy přešel!
Zdroj: Oak Bay Police

Znáte to, říká se tomu karma: Když provokujete, osud vám to vrátí. Mladého řidiče Fordu Mustang přírodní zákony rozhodně tvrdě vytrestaly. Jeho spolujezdkyně to navíc odnesla vážným zraněním.

Dvacetiletý Kanaďan dával jasně najevo, co si myslí o policii i pravidlech silničního provozu. Polepil si svůj Ford Mustang troufalými vzkazy. I když byl čerstvým držitelem řidičáku, sebevědomí mu rozhodně nescházelo:

"Pouliční závody nejsou zločin. No dobře, jsou, ale kašlu na to."

"Ano strážníku, viděl jsem značku s omezením rychlosti. (Jen jsem neviděl tebe)"

Tyto výrazné nápisy na žlutém autě dost provokovaly. A mladík se podle nich na silnici skutečně choval - policejní hlídka ho minulý týden v kanadském Oak Bay přistihla, kterak se nepovolenou rychlostí přes 70 km/h žene oblastí, kde byla povolena čtyřicítka.

Policista, který v místech právě měřil, zapnul majáky a vydal se Mustang pronásledovat. Honička trvala pár vteřin. Po 350 metrech mladík ve sportovním autě havaroval, informuje portál kanadské televize CTV.

Související obsah

Podle snímků z místa nehody to byl dost tvrdý náraz. Předek Fordu se omotal kolem stromu, vzkazy na zadní části ale zůstaly dobře viditelné. "K odvyprávění celého příběhu někdy stačí pár fotek…" poznamenala tamní policie na Twitteru.

"Auto bylo zle pomačkané a policie se už snažila dostat cestující ven," popsal pro CTV News místní obyvatel Bernie MacDonald, který k nehodě přiběhl poté, co ho hlasitá rána vytáhla z postele.

Dvacetiletý začátečník při nehodě neutrpěl žádné zranění. V autě ale vezl tři pasažéry, včetně dívky, která skončila v nemocnici s podezřením na poranění páteře.

Mladík měl podle policie v krvi malé množství alkoholu, které sice nepřekročilo povolenou mez, ale řidiči to rozhodně nepřilepšilo. Hned na místě vyfasoval pokuty za pět různých přestupků a je možné, že bude stíhán i za trestný čin.

Související obsah

"Nálepky na vozidle ukazují, jak nezralí a nezodpovědní někteří řidiči jsou," komentoval incident zástupce šéfa policejního oddělení z Oak Bay. "Řidič ohrozil životy svých spolucestujících i ostatních lidí a nakonec jednoho z pasažérů zranil. Upřímně doufáme, že nikdo nemusí zemřít, aby takoví lidé pochopili závažnost svého počínání,“ dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události