Zahraničí

S propadlou technickou můžete i do zahraničí. Stačí splnit tuto podmínku!

S propadlou technickou můžete i do zahraničí. Stačí splnit tuto podmínku!
Zdroj: Profimedia

V době koronaviru stanice technické kontroly v Česku fungovaly v omezeném režimu. V řadě regionů Španělska, Itálie či Francie, kam Češi rádi míří na dovolenou autem, tomu tak sice nebylo, nicméně vyrazit tam můžete bez obav i s propadlou technickou. Situace kolem koronaviru to mimořádně umožňuje.

Koronavirus se dotkl takřka všech lidí a oblastí a nejinak tomu bylo v Česku i na stanicích technické kontroly. Řada šoférů tak aktuálně řeší propadlou technickou. Pokud jste mezi nimi a přesto byste rádi vyrazili autem na jih k moři, nemusíte mít obavy z pokuty.

"Obdobná situace, a v řadě ohledů ještě složitější v celé Evropě, přivedla EU k celounijnímu nařízení, které je stejně tak platné například v Česku, jako Rakousku a Německu, Itálii nebo Chorvatsku. Budeme-li hovořit o běžných dovolenkových trasách k moři," uvádí Ústřední automotoklub České republiky (ÚAMK).

Díky tomuto nařízení v celé Evropské unii platí, že jestliže měla být technická kontrola auta provedena od 1. února do 31. srpna 2020, a nebyla, tak za to nedostanete žádnou sankci a s autem můžete dál jezdit. Časové rozpětí je ale zásadní. Pokud vám technická propadla například 31. ledna, pak máte smůlu.

Související obsah

"Termín původního data konce platnosti se posouvá o sedm měsíců. Tedy například z 1. února na 1. srpna. Jinými slovy i ti zcela první, kdo byli omezeni koronavirem, si ještě mohou v červenci vyrazit na dovolenou," vysvětlují odborníci z ÚAMK. Ten, komu propadla technická 1. února, už by tudíž 2. srpna s výmluvou na pandemii neuspěl.

"Policista to snadno vyčte za pomoci děrovaných otvorů na nálepce na poznávací značce vozidla," varuje ÚAMK. "Dodejme, že s novým vozem na technickou kontrolu musíme zamířit poprvé po čtyřech letech, s těmi staršími pak každé dva roky," dodává autoklub.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události