Domácí

Češi jako mistři improvizace, strážníci ukázali pokusy o obcházení modrých zón

Češi jako mistři improvizace, strážníci ukázali pokusy o obcházení modrých zón
Zdroj: MP Praha

O Češích se podle strážníků říká, že jsou mistři improvizace, což hned doložili několika případy, kdy se majitelé aut snažili obejít systém modrých zón. Jeden z řidičů například využil toho, že se bezpečnostní opatření zmírnila.

V době omezení a bezpečnostních opatření na mnoha místech přestaly obce a města vybírat poplatky za parkování, týkalo se to i Prahy, kde v některých částech funguje systém modrých zón. S postupným rozvolňováním se za parkování musí opět platit.

Někteří řidiči ale platit nechtějí a snaží se vymyslet, jak se kontrolám vyhnout nebo je znemožnit. Identifikace parkujícího je v případě modrých zón na základě registrační značky, mnozí se ji proto snaží zakrýt.

"S dobou koronavirovou se zvlášť svérázně rozloučil majitel tmavého mercedesu, když na zakrytí registrační značky použil hygienickou roušku. A majitel červeného BMW jako kdyby chtěl projíždějícím kontrolním vozidlům naznačit, že 'sbohem a šáteček'," popsali pražští strážníci některé přestupky.

Související obsah

Ve všech případech se jednalo o přestupek "neoprávněné stání na vyhrazeném parkovišti", ten mohou strážníci řešit takzvaným příkazem na místě a odtahem.

Setkali jste se s podobným případem? Své fotografie můžete posílat na email zpravy@nova.cz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události