Elektromobilita

Barevné trafostanice přibývají. Co se skrývá za jejich zvláštní přeměnou?

Barevné trafostanice přibývají. Co se skrývá za jejich zvláštní přeměnou?
Zdroj: TN.cz

Nenápadné šedivé trafostanice na různých místech Prahy začínají svítit výraznými barvami. V obytných zónách a na sídlištích těchto červenomodrých "domečků" přibývá. Co se za proměnou skrývá?

Nevýrazná stavba trafostanice nikdy nevyčnívala z okolní zástavby, schovávala se zčásti za popelnicemi, zčásti v zeleni. Pak ale nastoupil dělník s válečkem a barvou a sousedé se začali divit, co se to se starou nenápadnou stavbou děje. Na šedých zdech nejprve přibyly výrazné červené pruhy, které brzy doplnila ještě výraznější modrá barva. Týden nato barevnou výzdobu doplnilo sytě modré panorama města. Z trafostanice za řadou popelnic vznikl nepřehlédnutelný barevný "cirkus"…

Podobné červenomodré stavby v Praze přibývají. A vyvolávají rozporuplné reakce: Konzervativní tábor obrací oči v sloup, jakmile výrazné barvy zmerčí, druhá skupina obyvatel to bere jako zábavné zpestření uniformní šedi pražských čtvrtí.

Ať už se vám barevná úprava líbí, nebo ne, budete si muset zvykat. Stejnou "výzdobou" projdou i další městské trafostanice. Pražská energetika (PRE) se svojí dceřinou společností PREdistribuce totiž vhodné stavby, ke kterým se dá zajet autem, využívá k rozšíření sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.

Kromě výrazných barev tak na fasádách distribučních trafostanic postupně přibývají i takzvané wallboxy - nástěnné nabíjecí stanice. A nedostačující počet nabíječek ve městě se tak rozšiřuje bez kopnutí do země.

Související obsah

Trafostanic jsou po celé Praze stovky a stojí převážně v obytných celcích a na sídlištích. "Tyto trafostanice disponují dostatečným příkonem elektrické energie, a tak není problém na ně nainstalovat hned dva wallboxy pro střednědlouhé dobíjení elektroaut," popisuje energetická společnost. "Dobíjecí místa používají systém Menekes, pro dobíjení disponují výkonem až 22 kW a oba wallboxy mohou být na těchto trafostanicích používány najednou," doplňuje.

PRE tak buduje infrastrukturu pro dobíjení elektroaut i mimo exponované centrum města a záchytné body na okrajích metropole. Úplně první nabíječka na trafostanici vznikla už před dvěma lety v ulici Dvouletky v pražských Strašnicích. Další přibyly například na Pankráci nebo na sídlišti Horní Měcholupy.

Snímek chystané nabíječky v úvodu článku je z pražských Malvazinek. Brzy by takových nabíjecích míst mělo být po Praze až šedesát.

Každá dostane výrazné barvy doplněné siluetami svítících domů. "Motivy použité na trafostanicích s wallboxy pro dobíjení budou jednotné a evokují noční město s tichou a bezemisní dopravou," vysvětluje PRE. Zároveň u trafostanic vznikají parkovací místa, která však mohou využít jen majitelé elektromobilů a plug-in hybridů při nabíjení. Platí se za odebranou elektřinu a po dvou bezplatných hodinách i za čas strávený u nabíječky.

Wallboxy na trafostanicích společnost zařazuje do sítě takzvaných PREpointů, společně s dalšími přibývajícími typy nabíječek, ať už jde o nabíjecí sloupky nebo "chytré" lampy. Mapu PREpointů najdete ZDE. Informace o těchto místech je součástí navigací, takže řidiči elektroaut snadno zjistí, kde se nejbližší PREpoint nachází a v jakém je stavu, zda-li třeba není obsazený či mimo provoz.

Nabíjení probíhá tak, že zaregistrovaný uživatel přiloží čipovou kartu, neregistrovaný zákazník může využít QR kód pro jednorázové nabití. Stanice se odemkne a za odebranou elektřinu se pak platí online.

Související obsah

V loňském roce se na dobíjecích stanicích sítě PREpoint spotřebovalo 210 MWh elektřiny, což je dvojnásobek proti roku 2018. Dvojnásobně vzrostla také návštěvnost dobíjecích stanic.

Vloni do sítě přibylo téměř 20 stanic. PRE deklaruje, že elektřina dodávaná do sítě nabíječek pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Aktuálně provozuje osm desítek dobíjecích stanic, z toho 11 rychlejších DC stanic na stejnosměrný proud a jednu super rychlou s výkonem až 300kW u pražského výstaviště v Holešovicích. Kapacita tak vystačí pro zhruba stovku elektroaut zároveň.

Díky dotacím chce PRE síť stanic výrazně posilovat, a to nejen v Praze, ale i v dalších regionech celé ČR. Přibývat mají hlavně nabíječky s vyššími výkony 75kW až 150kW a do tří let chce mít PRE 125 rychlodobíjecích stanic na hlavních českých dopravních uzlech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události