Domácí

Benzín dál zdražuje. Kde natankovat po cestě na dovolenou? PŘEHLED

Benzín dál zdražuje. Kde natankovat po cestě na dovolenou? PŘEHLED

Cena pohonných hmot v Česku dál stoupá, tento týden překročila hranici 27 korun. Jinak tomu není ani ve zbytku Evropy, například v Itálii sáhnete dost hluboko do kapsy. Kde se vám po cestě na dovolenou tankování nejvíc vyplatí? Podívejte se na přehled.

Průměrné ceny paliva se po Evropě hodně liší. Mezi nejdražší státy v současné době patří Nizozemsko, Portugalsko, Itálie a Řecko. Naopak nejlevněji pořídíte benzín a naftu v České republice, Polsku, Ukrajině, Rakousku a Slovinsku.

Česká republika

V České republice stoupá cena pohonných hmot zhruba od poloviny května, kdy byly ceny i kvůli koronavirové krizi nejnižší za několik posledních let.

Aktuálně stojí Natural 95 průměrně 27,62 koruny za litr, o 23 haléřů víc než před týdnem.

Za benzín a naftu nejvíce zaplatíte v Praze, kde se cena na pumpách pohybuje v průměru okolo 28 korun za litr. V ostatních krajích jsou ceny pohonných hmot v průměru o korunu až dvě nižší.

Nejlevněji pořídíte pohoné hmoty u čerpacích stanic Tank Ono, kde je možné natankovat benzín za 25,90 Kč/l a naftu za 24,90 Kč/l.

Německo

Pokud se rozhodnete natankovat u našich západních sousedů, tak se trochu plácnete přes kapsu. V Německu totiž cena benzínu šplhá ke 36 Kč/l a naftu pořídíte průměrně za 29,7 Kč/l.

Související obsah

Rakousko

Podobné ceny jako u nás naleznete například v Rakousku, naftu na mnoha místech můžete pořídit dokonce levněji než u nás. Cena benzínu se v Rakousku pohybuje v průměru okolo 27 korun, nafty kolem 24,4 Kč/l.

Slovinsko

Jestli se chystáte na dovolenou do Slovinska nebo budete touto zemí projíždět, tak se připravte že za benzin zaplatíte zhruba 26,6 Kč/l. Cena nafty je ve Slovinsku aktuálně obdobná jako u benzínu.

Chorvatsko

V Chorvatsku pořídíte benzín a naftu za trochu víc peněz, než jste zvyklí u nás. Každopádně ceny nejsou tak vysoké jako například v Německu. V Chorvatsku pořídíte benzín v průměru za 31,6 Kč/l a naftu za 30,58 Kč/l. Super Plus pořídíte za 33,7 Kč/l.

Související obsah

Itálie

Itálie patří k nejdražším státům Evropy vůbec, co se pohonných hmot týče. Litr benzínu zde seženete za 38 korun. Litr nafty vyjde zhruba o tři koruny levněji, v průměru okolo 35,3 Kč. Natankovat je tedy rozhodně lepší ve Slovinsku nebo Rakousku.

Slovensko

Na Slovensku jsou ceny podobné jako u nás, někde trochu vyšší. V průměru natankujete benzin za 30 Kč/l a naftu za 27,3 Kč/l.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události