Domácí

Šéf Škody Maier končí! Automobilka vybere jeho nástupce v srpnu

Šéf Škody Maier končí! Automobilka vybere jeho nástupce v srpnu
Zdroj: Škoda Auto

Šéf Škody Auto Bernhard Maier končí ve své pozici. Ve čtvrtek to oznámila automobilka na svých stránkách.

K poslednímu červencovému dni končí Bernhard Maier jako předseda představenstva Škody Auto. Na této pozici strávil pět let.


"Jeho nástupce bude v souladu s českou legislativou zvolen při prvním zasedání představenstva společnosti Škoda Auto v srpnu 2020, následně bude jméno zveřejněno," uvedla automobilka.

Související obsah

"Bernhard Maier je jedním z nejzkušenějších manažerů v koncernu Volkswagen. Ve funkci předsedy představenstva společnosti výrazně přispěl k dalšímu vyprofilování značky. Jeho léta ve společnosti patří mezi ta nejúspěšnější v celé 125leté historii automobilky. Za to i za téměř dvě desítky mimořádně úspěšných let, nejprve ve společnosti Porsche a poté ve Škoda Auto Bernhardu Maierovi děkuji,“ poděkoval předseda představenstva Volkswagen AG Herbert Diess.


Pod vedením Bernharda Maiera uvedla Škoda na trh modely Kodiaq, Karoq, Kamiq a Scala a vyvinula model Enyaq iV. Enyaq je prvním modelem vyvíjeným od počátku pro čistě elektrický pohon. Za Maiera se automobilce podařilo navýšit prodej aut na 1,3 milionu kusů ročně.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události