Škoda Auto

Škoda Scala přijde o střechu i název! Odvážný spider dostane jméno Slavia

Škoda Scala přijde o střechu i název! Odvážný spider dostane jméno Slavia
Zdroj: Škoda Storyboard

V Mladé Boleslavi vzniká nová karosářská verze škody Scala. Jde o odvážný spider, tedy sportovní dvoumístný roadster bez střechy. Jmenovat se bude Slavia, ale pochopitelně nepůjde o sériově vyráběný model. Slavia vzniká jako žákovský projekt studentů mladoboleslavského strojírenského učiliště.

Jednatřicet učňů Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto spojuje historii s modernou - v Mladé Boleslavi vytváří nový koncept otevřeného roadsteru z modelu Škoda Scala. Jejich žákovský vůz ponese jméno Slavia.

Cílené úpravy na karoserii dodávají spideru sportovnější vzhled a díky absenci střechy nabídne Slavia intenzivní požitek z jízdy.

Upravená Scala v emocionální karosářské verzi spider má připomínat 125. výročí založení dnešní společnosti Škoda Auto a samotné počátky značky Škoda - pod obchodním názvem Slavia prodávali Václav Laurin a Václav Klement svá první jízdní kola.

Související obsah

"Historický název se skvěle hodí k myšlence studentů podniknout s moderně střiženým modelem Scala cestu do minulosti, do časů, kdy měly automobily otevřenou karoserii," uvádí automobilka.

Související obsah

Koncept nevzniká pro sériovou výrobu, ale jako unikát z dílny mladých učňů a studentů Škoda Akademie. Ti vytvářejí vlastní koncepty úpravou sériových vozů Škoda každoročně už od roku 2014. Ve spolupráci s experty mladoboleslavské automobilky mohou naplánovat, vyvinout a vlastnoručně postavit celý vůz.

Související obsah

Sedmý žákovský vůz škoda Slavia se veřejnosti představí za tři týdny. Jak bude vypadat zatím prozrazují už dříve zveřejněné skici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události