Rakousko

Rakousko opět zpřísňuje kontroly, pozor při cestě z Chorvatska

Rakousko opět zpřísňuje kontroly, pozor při cestě z Chorvatska
Zdroj: TV Nova

Rakousko opět zpřísňuje kontroly na některých hraničních přechodech, což se může dotknout řidičů vracejících se z Chorvatska. Důvodem je rostoucí výskyt koronaviru na západním Balkáně. Kontroly se mohou objevit také na hranicích s Itálií.

Rakouští policisté a vojáci opět začali kontrolovat řidiče na hranicích se Slovinskem. Náhodné kontroly se netýkají jen pasažérů, ale také nákladu. Informace přinesl portál euronews.

"Důvodem posílení hraničních kontrol je rostoucí počet nakažených na západním Balkáně a také v Rakousku," vysvětlil armádní důstojník Thomas Enenkel. Podle euronews by se kontroly mohly brzy objevit i na hranicích s Itálií.

Kontroly se týkají například vytíženého tunelu Karavanky. "Kontrolujeme, jestli mají lidé platné testy na koronavirus, jestli nemusí někdo do karantény nebo jestli lidé jen Rakouskem projíždí," doplnil Enenkel.

Dobrou zprávou pro české řidiče je, že se kontroly zaměřují především na automobily s registračnímu známkami Srbska nebo Bosny. V případě autobusů policisté a vojáci kontrolují veškeré cestující, kteří musí vystoupit.

Rakousko také zakázalo lety z některých balkánských letišť, jako je Bělehrad, Sarajevo a Bukurešť. Lety jsou zatím omezené do konce července.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události