Zahraničí

V autech Fiat Chrysler se našel software pro manipulaci s emisemi

V autech Fiat Chrysler se našel software pro manipulaci s emisemi
Zdroj: Profimedia

Frankfurtská prokuratura ve středu zahájila mezinárodní vyšetřování kvůli manipulaci s emisemi. Zařízení k tomu určená se objevila v motorech aut skupiny Fiat Chrysler, konkrétně Jeep, Iveco, Fiat a Alfa Romeo.

Kvůli zařízením pro manipulaci s emisemi frankfurtská prokuratura vyšetřuje podezřelé hned ve třech zemích. Informoval o tom portál iDnes.cz. Kolik lidí je kvůli vyšetřování emisního podvodu stíháno, prokuratura neuvedla.

Společně s agenturou Eurojust, evropským prostředníkem pro mezinárodní justiční spolupráci, prohledává kanceláře automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a dalších společností v Itálii, Švýcarsku a Německu. V hledáčku jich má deset.

Související obsah

Zakázaný software se objevil v motorech aut značky Alfa Romeo, Fiat a Jeep, které spadají pod FCA, a Iveco. Tato značka patří pod mezinárodní skupinu CNH Industrial spolu s traktory značek Steyr nebo New Holland. Vyrábí se ve Vysokém Mýtě.

Zařízení určené k manipulaci s emisemi bylo nalezené v motorech Multijet o obsahu 1,3 a 1,6 litru. Těmi jsou vybaveny právě Jeep, Fiat i Alfa Romeo. Objevilo se také v dieselových motorech užitkových vozů Fiat a Iveco.

Související obsah

Auta s takovými motory emisní limity splňují, ale například při jízdě na dálnici zařízení zvýší produkované množství škodlivých látek. Nejedná se o první podobný případ.

K manipulaci s emisemi se přiznal v září 2015 i německý automobilový gigant Volkswagen. Zástupci společnosti uvedli, že do zhruba 11 milionů aut s dieselovými motory nainstalovali software určený ke zkreslování emisních testů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události